ווידאו
ווידאוטבע וחי ← קטן אבל זריז: טכניקת הבריחה של כלב הים ממלתעות הכריש הלבן

קטן אבל זריז: טכניקת הבריחה של כלב הים ממלתעות הכריש הלבן

מאת יואב נקש מרץ 06, 2021

כשיצר ההשרדות נכנס לפעולה כל החושים מתחדדים ומייצרים את תגובת "הילחם או ברח". במקרה של כלב הים הקטנטן שאותו בא לטרוף כריש לבן עם שיני מלתעות משוננות, אין הרבה ברירות אלא לברוח כל עוד נפשו בו. אבל גם אז, כשצריך להתמודד עם מצב של חיים או מוות, רצוי להיות בעלי אינסטינקטים חדים וערמומיים. היצר החייתי של כלב הים בתיעוד הבא מוכיח שזריזות היא חלק מהאסטרטגיה לבריחה אבל החכמה היא לעשות את זה בחכמה - להשאר מחוץ לטווח ראייתו של הכריש ועל הזנב שלו.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים