ווידאו
ווידאוטבע וחי ← ערפיח של הים: הדוקו עם ג'ק גונסון על זיהום הפלסטיק נוגע ללב כמו שיריו

ערפיח של הים: הדוקו עם ג'ק גונסון על זיהום הפלסטיק נוגע ללב כמו שיריו

מאת יואב נקש פבואר 11, 2017

הסרט הדוקומנטרי "Smog of the Sea" (ערפיח הים) שבו מככב הזמר והגולש ג'ק ג'ונסון, מציג את אותה מציאות כואבת שרק הולכת ומחמירה. הים מזוהם בפלסטיק וחתיכות קטנות עד גדולות פוגעות בחי וצפות גם באופק הרחוק שנסתר מעיני כולם. המדען הימי מרקוס אירקסון מארח על סיפונה של יאכטה את ג'ונסון, גולש הגוף מארק קנינגהאם, האחים קית' ודן מאלוי ואחרים, ומפליג יחד איתם למרחבים הרחוקים של הכחול. במהלך מסע זה הם נדהמים לגלות שלחתיכות הפלסטיק אין כל גבולות והכמויות אדירות.

הממצאים והדוגמיות שנאספות על ידם במרחק של קילומטרים רבים בעומק הים מעציבות את כולם. זיהום הים בפלסטיק אינו רק פוגע בדגה ובחי אלא יש לו השפעה ישירה גם על האנושות - הרעלים של הפלסטיק מגיעים לבני האדם דרך שרשרת המזון. ג'ק ג'ונסון הלחין את המוזיקה לסרט הדוקמונטארי העצוב וכתב את שיר הנושא הלקוח מהאלבום"Fragments". המוזיקה, הראיונות וקטעי הצילום יפים לצפיה אבל קשים להפנמה. פלסטיק היא מגפה ואנו לא יכולים להשאר אדישים לכך!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים