ווידאו
ווידאוגלישה ← סטרימר ספיישל: קאריסה מור בראיון לשלום - בלעדי לצלם ים

סטרימר ספיישל: קאריסה מור בראיון לשלום - בלעדי לצלם ים

מאת יואב נקש ינואר 14, 2017

זה היה שבוע מרגש ביותר ועוד לפני שאלופת העולם 3 פעמים נחתה בנתב"ג אנחנו כבר הרגשנו הוואי. בביקורה הקצר בישראל יחד עם אחותה קאילה ואביה כריס, קאריסה הביאה הרבה מאוד אור שניבט בחיוכים רחבים והעניקה השראה גדולה לכל קהילת הגולשים. היא גלשה מנהריה לג'אסר ועד בת-ים, ביקרה בירושלים והספיקה גם להביא לרגעים יפים של שלום ואחווה עם עם סרפינג פור פיס ועמותת "הגל שלי". זה לא בכל יום שיוצא לנו לפגוש באלופת עולם בגלישה, לא כל שכן לראיין אותה... כאן בישראל!

הערת עורך: הראיון נעשה בשפה האנגלית ותרגום תוכנו נכתב כאן לנוחיותכם. תודות, חיבוקים ושאקות מופיעים בסוף העמוד.

שלום קאריסה, אנו מאוד נרגשים לארח אותך כאן, מה מביא אותך לישראל?

הגעתי לישראל כדי לגלוש עם סרפינג פור פיס. שילבנו את הביקור עם טיול גלישה משפחתי שמתוכנן למרוקו ויצא שזכינו גם לגלוש בישראל. הטיול עד כה היה מדהים! גם לגלוש, גם לאכול מלא אוכל טעים ולהכיר הרבה מאוד אנשים נחמדים.

האם יצא לך לגלוש עם הגולשות המקומיות?

כן בהחלט. כמעט בכל המקומות שגלשנו היו רק כמה נשים במים ובמסגרת מועדון הארלי גלשתי עם הנבחרת הצעירה של הבנות. זה היה אדיר! והיום אחר הצהרים היו גם כמה בנות באירוע של סרפינג פור פיס ו"הגל שלי" בבת ים.

"ליותר נשים היום יש עמדה ודעה. מעריכים אותן יותר מבחינת היכולת האתלטית שלהן ולא בגלל המראה".

האם הבחנת במישהי עם פוטנציאל להיות הכוכבת הבאה?

אני לא יכולה לבחור אחת מהן. לכל הבנות יש כישרון ואני חושבת שעם עבודה קשה ועם הכוונה נכונה של היכולות שלהן, הן יוכלו להתחרות ב-QS ואולי יום אחד גם ב-CT! היה ממש מגניב לראות אותן במים נותנות בראש. היה אדיר!

גולשות רבות מוצאות את עצמן "מדגמנות" על מנת להתקדם בענף, האם את חושבת שזה הכרחי? 

אני חושבת שיש למצוא את האיזון ביניהם. אפשר גם לדגמן וגם להיות אתלטית. אני רואה איך הבנות בסבב מצליחות לשלב בין השניים. את היא שבוחרת איך להציג את עצמך. אני אישית לא מעלה תמונות שלי בביקיני כדי להציג את הגוף שלי. אני משתפת מה שחשוב לי ואני מרגישה שאנשים מפרגנים לי. ליותר נשים היום יש עמדה ודעה... וזה נחמד לדעת שמעריכים אותן יותר מבחינת היכולת האתלטית שלהן.

אני מבינה שהתחנה הבאה היא מרוקו, מהן השאיפות שלך מיעד זה? והאם יש לטיול זה עם הביקור בישראל השפעה על נקודת מבטך?

לא ממש באתי עם ציפיות מהטיול לישראל או למרוקו. חיכיתי להזדמנות לחוות משהו שונה. זה טיול גלישה שונה מכל טיול גלישה שאי פעם חוויתי בחיי... התרבות מאוד שונה, האנשים כל כך שונים, האוכל שונה. בשלושה ימים האחרונים למדנו כל כך הרבה על העולם. הביקור לירושלים, שבו התחלנו להבין את הקופליקט באיזור הזה, עזר לנו להבין דתות חדשות ולהכיר השקפות עולם שונות ועל איך אנשים חיים זה ממש פקח לי את העיניים. אני מתרגשת לקראת הטיול למרוקו ולראות מה יש למדינה להציע. אין שם תחרות, אנחנו נוסעים לשם לגלוש, לעשות חיים ולקבל עוד מבט על החיים. ממש מצפה לזה!

האם הביקור בישראל גרם לך להבין קצת יותר את הקונפליקט במזרח התיכון?

לאחת כמוני שמגיעה מהוואי, ארה"ב, היה ועדין קשה להבין את הקונפליקט בין הדתות השונות כי באמריקה כל אחד יכול להאמין במה שהוא רוצה ויכול לחיות איך שהוא רוצה. הקונפליקט באזור קיים כבר הרבה מאוד שנים. לתפיסתי זה מאוד פשוט "אם אתם רוצים לחיות בשלום אז פשוט תחיו"... אבל בגדול זה מאוד מורכב ואני רק מגרדת את השכבה העליונה של ההבנה של הסכסוך.

על אותו הגל. קאריסה עם החניכים, הבגרים וכלל הצוות המובחר של פרויקט "הגל שלי" בשיתוף סרפינג פור פיס בבת-ים (תמונה: מעוז בורשטיין).

האם לדעתך ספורט  הגלישה יכול להביא שלום? ומה דעתך על הפעילות החשובה של עמותת "סרפינג פור פיס"?

כן, עובדה. אני מרגישה ברת מזל שזכיתי להיות חלק מסרפינג פור פיס והיה מטורף לחשוב שהים הוא המקום היחיד בארץ שאנשים מדתות שונות מתחברים יחד בשלום. כולם יחד בים! וגלישה עשתה את זה – כמה מגניב! מדהים איזה עוצמה יש לים ולגלישה וזה מה שסרפינג פור פיס יצרו ובעיני זה מאוד מיוחד. וזה גם מה שאמרתי להם (לילדים במים)  - זה יותר גדול מ"אתם בלבד"...  ללמוד לגלוש ולשתף חברים זה דוגמא לאחווה שיכולה להתקיים כאן.

באותו הנושא, איך הייתה החוויה שלך עם הילדים בבת-ים מעמותת "הגל שלי"?

זו הייתה חוויה מדהימה! האנרגיה הייתה חיובית ומלאת התלהבות. כולם הסתדרו עם כולם והלהיבו אחד את השני. הגלים היו כייפים וכולם פשוט נהנו... וזה כל העיניין! כי ברגע שכולם נכנסים למים כל הבעיות נעלמות.

זכית כבר בשלוש אליפויות עולם, 4 נצחונות רצופים ב-NSSA, הצעירה ביותר להתחרות בטריפל קראון ובגיל 18 לזכות באליפות עולם.נכנסת להיכל התהילה של הגלישה, נבחרת לאשת השנה של מגזין גלאמור והיריעה קצרה מלהכיל עוד כל ההשראה שהענקת לעולם הגלישה... מה עוד נותר לך לעשות? לאן קאריסה עוד שואפת עוד להגיע?

לא נראה לי שהרבה ישתנה. הטיול הזה הוא אחד מההרפתקאות הגדולות שלי מחוץ לתחום הנוחות שלי. בשנה הבאה אני מתכננת להתחרות בסבב בפעם השמינית – אני לא מאמינה.. אני רוצה לנסות לזכות שוב באליפות העולם – אז אני מכוונת את כל מאמצי לשם. העיקר זה להנות מהדרך, לשפר את הגלישה ולעשות רק את מה שאני אוהבת ובתקווה למצוא דרכים לעשות שינוי לאורך הדרך. לשמור את זה פשוט.

המוטיבציה בחיי לקום כל בוקר לעשות מה שאני אוהבת ולהביא לשינוי, כמו בביקורי כאן

שאלות בונוס שאינן מופיעות בראיון המצולם - שאלות קצרות עם תשובות מהמותן.

מה עושה גולש טוב לגולש על?
התשוקה, ההתלהבות ומחוייבות שלו להיות יותר טוב.

מלבד גלישה איזה עוד תחביב את אוהבת לעשות?
אלבום הדבקות (Scarpbook)

מיהו האדם שאותו את הכי הרבה מעריצה?
אבא שלי

מוטו או משפט לחיים?
"Your Comfort zone is a beautiful place but nothing ever grows there"
(אזור הנוחות הוא מקום יפה אבל לא צומח בו דבר)

אם לא היית גולשת באיזה מקצוע היית עוסקת?
נראה לי שגננת.

איזה אירוע בחייך היה שונה מכל מה שחווית?
בטקס פרסי מגזין גלאמור מצאתי את עצמי בקרנגי הול ניו יורק עם מלא ידוענים שמעולם לא חשבתי שאהיה במחיצתם.

מהו המקור למוטיבציה שלך? מה מניע אותך?
אני מניחה שזה הים והגלישה. לקום כל בוקר לעשות מה שאני אוהבת ולהביא לשינוי כמו בביקורי כאן.

עם מי את אוהבת ללכת לגלוש (Surf Buddy)?
אחותי, אבא שלי וגם הארוס שלי.

תמונה של אושר וים של אהבה עם חברתה הטובה שבמקרה היא גם אחותה, קאילה. (תמונה: צלם ים)

מה הדבר שמפחיד אותך יותר מכל?
לאבד את האנשים היקרים לי

מהי תכונת האופי שמעצבנת אותך?
יהירות וגאוותנות

הביצוע האהוב עלייך?
Power Carve (חיתוך חד עם פצצה של כוח)

מה המוזיקה שאת אוהבת לשמוע לפני כניסה למקצה?
סלינה גומז, סיה, ריהנה... די פשוט... אני אוהבת להקשיב לכל מה שמכניס אותי למוד.

אם היית צריכה לגלוש בספוט אחד כל חייך באיזה היית בוחרת?
קוואלו (Kewalo) באואהו.

האם נראה אותך שוב בישראל?
בטח! אני מאוד מקווה לחזור.

לסיום, שאקה לשאקלים מענף הגלישה הישראלי

ביקורה של קאריסה בישראל, המפגש שלנו ושלכם איתה והראיון עימה לא היה מתקיים ללא יוזמתם ותרומתם האדירה של חברינו הטובים צחי האוס מבורדרליין וארת'ור רשקובן מעמותת סרפינג 4 פיס. תודה ענקית חברים! תודה רבה לשרי להב שקיימה את הראיון עם קאריסה, לבר גואטה שעזרה לנו מאחורי הקלעים, לחברנו ירון וקסמן מעמותת "הגל שלי" על האירוח במרכז הגלישה החברתי בבת ים שלו חשיבות עצומה. לכל החברים והחברות מענף הגלישה שחיזקו את ידינו והעניקו לנו מלא כבוד... היה כייף לראותכם ולהכירכם! ואחרונים חביבים למשפחת מור, קאריסה, קאילה וכריס - תודה רבה על הביקור המלבב, רוח האלוהה, היחס החם, החיוך וההשראה... באהבה גדולה שלום ו- ALOHA!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים