ווידאו
ווידאוגלישה ← סאפינג על זרם גל מהיר במפרץ ימה של בריטיש קולומביה

סאפינג על זרם גל מהיר במפרץ ימה של בריטיש קולומביה

מאת יואב נקש ספטמבר 30, 2015

אי שם בבריטיש קולומביה קנדה נמצא ספוט הגלישה Skookumchuck Narrows שלהבדיל ממקומות אחרים של גל סטטי, אין מדובר על גל נהר. למעשה, גל הגאות הסטטי הזה נוצר במקום המפגש שבין שני זרמי מים במפרץ Sechelt. ה"סקומוצ'אק" שמשמעותו בשפת הילדים "מים חזקים", מצדיק את שמו ונחשב לספוט מסוכן עד מאוד; הפרשי גובה המים יכולים להשתנות בכ-3 מטרים ומהירות הזרמים יכולה להאיץ עד 20 קשרים ימיים. לא בכדי הוא נחשב לאחד מערוצי גלי הגאות המהירים בעולם.

גולש הסאפ המקומי ספנסר לייסי הוא אולי בין היחידים שמסוגל להתמודד עם הכוח של "מים חזקים", הגולש נכנס עם גלשן הסאפ בשיאו של הפיק לשנת 2015 והוציא לו את המיץ. לייסי סיכם את החוויה במשפט אחד קצר: "זו הייתה חוויית החתירה הכי טובה שלי בחיי".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים