ווידאו
ווידאוגלישה ← עכשיו גם לאוסטרליה יש בריכת גלים: Surf Lakes בקווינסלנד

עכשיו גם לאוסטרליה יש בריכת גלים: Surf Lakes בקווינסלנד

מאת יואב נקש אוקטובר 26, 2018

זה היה רק עניין של זמן אבל לבסוף זה הגיע. בריכת הגלים הראשונה ביבשת האוסטרלית פמפמה את גליה הראשונים בקונספט רביעי מסוגו בטכנולוגיות בריכות הגלים העולמיות. את הגלים של Surf Lakes בעיירה Yeppoon בקווינסלנד  ניסו לראשונה מארק אוקילופו ובנו ולאחר מכן שיירה של גולשי-על אוסטרלים מהעבר וההווה.

ג'ואל פרקינסון, לאורה אנבר, פליסיטי פלמטר, קורבין האצ'ינסון, מיטש קרו ובארון לינץ' ומשפחתו היו החלוצים לגלוש על ברכית הגלים החלוצית באוסטרליה. שלא כמו הווייב גארדן, החווה של סלייטר, או BSR, להפקת הגלים ב- Surf Lakes הבוכנה שדוחפת 140,000 טונות של מים בכוח השווה לשלושה מטוסי בואינג 747.

למעשה מדובר בבריכה מעגלית כשבמרכזה בוכנה עגולה שדוחפת את המים ויוצרת תנועה של זרם הנעים על קרקעית מעוצבת בקפידה היוצרים גלים לגלישה. הגלים נשברים בצורות שונות ובכך מתאימים למגוון רחב של סגנונות גלישה ויכולות גולשים.

המבקרים בפארק הגלישה בקוונינסלנד יוכלו להינות מגלי חוף למתחילים, גלי "אוקי" למקצוענים שנבנה בהשראה לחוף הגלישה ב-Duranba, "הפוינט" שמתבטא בגל מהיר ו"הוודג'" שמתבטא בגל חלול ומהיר המתאים לבוגיסטים.

טכנולוגיית הבריכה יכולה להפיק סטים של 3-6 גלים במרווחים של 6 שניות ובגובה מקסימלי של 8 פיט (מעל לשני מטרים) דב שהופלך אותו לגל המלאכותי הגבוה ביותר. כמו כן יכולים לגלוש בו זמנית 8 גולשים: ארבע לימין וארבע לשמאל. סרף לייקס עורך בימים אלו פיילוטים ראשוניים ויפתח את שעריו כבר בקיץ (האוסטרלי) הקרוב.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים