The Disappearance סרט אימה של גלישה

יולי 25, 2014

בדרך כלל בסרטי גלישה אין הרבה עלילה, לסרטים אין תסריט כתוב, והשחקנים שהם בעצם הגולשים אינם מגלמים דמויות אחרות. בסרטי גלישה נוכל תמיד ליהנות מצילומים מרהיבים של גלישה ואולי קצת דוקומנטריה פיקנטית שתוסיף מימד של סיפור אישי, אבל בסרט החדש של בודי גלוב (Body Glove), "היעלמות" (The Disappearance) המימד החביב והבידורי של סרטי הגלישה מגיע עם טוויסט מיוחד והופך לסיפור מסמר שיער. עם צילום איכותי, תסריט מפחיד וקטעי הגלישה מרהיבים זהו סרט שכדאי לראות כשהאורות בבית דלוקים...

במסגרת תחרות לקידום ופיתוח יכולות הצילום בגלישה של חברת TranWorld Surf's Imaginarium, התחרו שלוש חברות: Sanuk, Body Glove ו-Von Zipper כל אחת מהחברות הפיקה סרט באורך של 6-7 דקות בצורה יצירתית ומעניינת.
 חברת "סאנוק" הגיעה עם קליפ חביב ומשעשע שנקרא "גברים בעבודה" (Man at work) וחברת וון זיפר עם סרטון רטרו מהול בהזיה שנקרא Summer of Darkness.
 אך בתחרות זכתה, ובצדק, חברת Body Glove עם סרטם המצמרר "היעלמות" (The Disappearance) – לבטח זהו סרט הגלישה המפחיד ביותר שתראו אבל איכות צילומי הגלישה והעריכה אולי קצת ירגיעו את קצב פעימות לבכם... ואולי לא. הסרט דומה ברעיונו ל"פרוייקט המכשפה מבלייר" שבו קבוצת מטיילים מתעדת את חוויותיהם אך מתמודדת עם "הלא נודע". לאחר שהם נעלמים כל שנמצא הוא הסרט שמספר את סיפורם.
the disappearance
 
The Disappearance – חברת Body Glove
מיקום: מנטאוויס (Mentawais), סומטרה אינדונסיה
במאי: גרג בראונינג (reg Browning), סקוט סמית' (Scot Smith), ג'ון דה טמפל (Jon De Temple)
צלם: דמיאן רוברטסון (Damian Robertson)
גולשים: ג'יימי אובראיין (Jamie O'Brien), אלכס גריי (Alex Gray), שיין מגנוסון (Cheyne Magnusson) ואנת'וני וולש (Anthony Walsh).

זהו "סיפור אמיתי" על מה שהיה אמור להיות טיול גלישה אולטימטיבי באינדונסיהart3 והפך במהרה לסיוט מסמר שיער. חבורה של ארבעה גולשים מקצוענים ושישה צלמים מגלים גל סודי בחוף מבודד שאליו ניתן להגיע רק דרך מעבה הג'ונגל. הם חונים במקום, מקימים אוהל ומצלמים את הרגעים הקסומים שלהם בגלישה. לאחר ימי גלישה עמוסים עם גלים מושלמים הם צופים בתיעוד ומגלים אט אט דברים מוזרים שמופיעים לצידם בסרט. האם אלו הם כרישים? תנינים? או שבעצם משהו אחר ואפל הרבה יותר. בשעת לילה, יצור אפל אורב באור המדורה...הפחד מתחיל מחלחל, תאונות מוזרות קורות לחברים, והאשמות ניתכות האחד בשני.  כשעולה אור היום החברים מבחינים בטביעות רגלים של חיה גדולה בקרבתם. אחד אחרי השני, החברים מתחילים להעלם באופן מסתורי. לקראת סוף הטיול הם מתחילים להבין שמה שהם בעצם מצלמים הוא אינו תיעוד של טיול גלישה מושלם כי אם חוויות אימה.
art4


מתוך העשרה שיצאו לטיול, שמונה נעלמו ושניים שרדו. במחנה הנטוש נמצאו כוננים קשיחים שבתוכם מאוחסנים הסרטים שצילמו. היעלמותם של ה-8 נכנס לשלב החקירה. שני הניצולים היחידים סיפרו לחוקרים על יצורים מיתיים ימיים וחלקי סיפורים הזויים נוספים. משלחת שיצאה לחפש את הנעדרים נעלמה אף היא במעבה הג'ונגלים של צפון מזרח אינדונסיה. שגרירות ארה"ב באינדונסיה דוחקת בכוח לקבלת תשובות, מיצוי החקירה ומציאת הנעדרים. הדברים מגיעים כמעט לידי כך שהאמריקאים מעוניינים לשלוח צוות של לוחמים לחיפושים. איך יסתיימו החיפושים? האם הנעלמים ישובו על עקבותיהם? האם ימצאו אותם? המסתורין בין הגלים ממשיך.

סרטונים אלו ממחישים את היצירתיות שיש במקצוע הצילום והתסריט גם אם מדובר בסרט גלישה שמיועד לגולשים. אורכם של הסרטונים מתאים בדיוק לזמן שאנו מוכנים כיום להעביר בצפייה אבל תמיד נשאר טעם של עוד במיוחד כשאין סוף לעלילה :)

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים