גולשים על נהר התור בשוויץ

יולי 25, 2014

בשווייץ יש הרבה מים. שלגים וגשמים הם המנוע שמזרים אגמים, נהרות, נחלים, ערוצים שוצפים ומפלים במרחביה הירוקים. הכמות הרבה של המים בתחומה של שווייץ אולי באה לפצות על המחסור בים, וזאת מכיוון שהיא תחומה בין ארבע מדינות (גרמניה, צרפת, איטליה, אוסטריה) ואינה נושקת לחופו של אף אוקיאנוס בסביבתה. עד כמה שזה ישמע תלוש מהמציאות, בשווייץ יש גולשי גלים ונבחרת שמתחרה בסבב האירופאי; ואם ננסה להרחיק בדמיוננו לא היינו משערים שגם בארצם חשוכת הים יש להם ספוט מעניין לגלישה.

גלים סטטיים (קבועים) הם גלים מיוחדים ונדירים. הם אינם מתהווים לאורך כל ימות השנה וברוב המקרים הם נמוכים ואינם בונים גל בגובהו של אדם. במילים אחרות, גלי נהר סטטיים (בניגוד לגלי גאות בנהר) אינם מציעים את הדינמיקה של גלי הים ואת ההרגשה שברכיבה במרחביו. על אף זאת גלי נהר עדיפים על מאומה ובמיוחד למי שחי במדינה חשוכת גלים כמו שווייץ.

כן, הפעם הגיע תורה של המדינה עם הטובלרון לככב עם ספוט גלישה מפתיע ומיוחד. הזרם בנהר התור (Thur) הוא לרוב עקבי ומימיו צלולים, אך בעקבות שטפון והצפה שנגרמה כתוצאה מהפשרת קרחונים וגשמים, הפך קטע קטן מהנהר לספוט גלישה מובחר. הזרם שצבעו נראה קצת עכור נע במורד הנהר במהירות. תנועת זרם זו על תוואי קרקעית הנהר יצרה גל מרשים בגובה "ראש"; גל פתוח שמאפשר ריצה קצרה לשתי הפינות אל עבר קאטים וקארבים חדים. הגל שנוצר בנהר התור היה זמני ונותר רק למספר ימים בודדים הגולשים השווייצרים חיכו לסשן הזה ומתכננים להתעדכן בתחזית הגשמים לקראת הסשן הבא.

תפוצת גלישת הנהרות הולכת וגדלה מידי שנה. יחד איתה מתפתחת טכניקה חדשה של גלישה, יצירתיות, טיול וחיפוש אישי אחר ספוטים נידחים במרחבי העולם. עם ההתפתחות של ענף גלישת הנהרות ותפוצת חובבי הז'אנר, ישנם כיום אתרי אינטרנט בנושא וייצור גלשנים מיוחדים שמיועדים במיוחד לגלישה על גל סטאטי שכזה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים