שלג וקר: גולשים בקמצ'טקה הקפואה

מאת יואב נקש דצמבר 30, 2014

אנחנו בישראל זוכים לראות פתיתי שלג לעיתים נדירות ולפרק זמן קצר מאוד אבל בצפון-מזרח רוסיה, במקום שבו טמפ' אפס מעלות נחשבת לחום קיצי, הגולשים חווים את זה כמעט באופן יום-יומי.

אורכו של חצי האי קמצ'טקה (Kamchatka) נמתח ל-800 ק"מ לכל אורך החוף הצפון-מזרח רוסי (ממזרח הוא נושק לאוקיאנוס הפסיפי וממערב לים Okhotsk). הליין- אפ של קמצ'טקה תמיד פנוי מגולשים והאורחים היחידים במים הם לוויתנים, אריות ים ופינגווינים. קשה להבין כיצד מי הים לא קופאים כשבחוץ שורר מינוס 40- צלזיוס ואיך הגולשים מצליחים לחתור ולתפוס גלים כשהם לבושים בחליפות גלישה בעובי של חליפות אסטרונאוטים.

אבל אחרי הכל, לגלוש במקום כזה נידח צריך להיות חוויה של פעם בחיים. לחופים הבתוליים תוואי יבשה וולקני ובמקומות מסוימים את כפות רגלי הגולשים מחממים אדים שעולים ממעיינות חמים. החורף שמתאפיין בימים קצרים במיוחד עם אוויר צלול וקר מספק כמה מרגעי הזריחה והשקיעה מהיפים בעולם. בשלג ובקור העז, הגולשים הרוסים מחממים את גופם עם כמה לגימות וודקה וקופצים לסשן גלישה שעושה להם גם חם בנשמה.

בעמוד זה ישנם שני סרטונים מקמצ'טקה. האחד שצולם ע"י גולשים מקומיים, מאוד מיסטי ומסתורי. הנכונות לגלוש בתנאים מאוד קיצוניים ובמקום כה נידח זיכה את הוידיאו שהפיקו בחסות נדיבה של חברת קוויקסילבר. והוידאו השני הוא קטע מהסרט התיעודי של מגזין Surfer - החיפוש של "הים הנעלם" שבו מככבים האחים גודסקאס. צפייה מהנה :)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים