ווידאו

Surfwise - סרטם הדוקומנטארי של משפחת פסקוביץ'

נובמבר 16, 2014

זוג הורים ותשעה ילדים גרים בקראוון על גלגלים באורך 5 מטרים במשך 25 שנה - גולשים על הגלים, חוצים גבולות ומנפצים נורמות חברתיות. זהו סיפור חייהם של משפחת הגולשים שריתקה המונים ברחבי העולם. סיפור חיים שהביא לדיון תוסס ומגוון דעות על הדרך שבה בחר דוריאן פסקוביץ' לגדל את ילדיו - לחיוב ולשלילה.

art4

בתחילת שנות ה-70' הגולש האגדי, דוריאן "דוק" פסקוביץ', בחר להתרחק מסגנון החיים האמריקאי השגרתי ושינה את אורחות חייו מקצה לקצה. דוריאן נטש את ההתמחות הרפואית שלו ולקח את אישתו ג'ולייט, ואת תשעת ילדיהם למסע בדרכים שנמשך כרבע מאה. במשך כל הזמן הזה הוא חינך את ילדיו על פי חזונו, חוקיו ופילוסופיית החיים שלו. ילדיו לא למדו במוסד חינוכי רשמי ואת השכלתם הם רכשו בטיוליהם עם הקמפרוואן. חינוכו של דוריאן היה נוקשה ומחמיר והוא הקפיד על הרגלי התזונה של ילדיו, שמירה על כושרם, בריאותם, וכמובן דחק בהם לגלוש ולהגיע להישגים.

art4

אז איך זה היה לגדול בקראוון צפוף במשך כל כך הרבה שנים? איך הייתה ההרגשה להתחנך על ברכיו של אב חמור מידות? מהן תחושות הילדים לאחר שעזבו את הקן? ומיהו בעצם אותו דוריאן, הגולש היהודי? הסרט Surfwise (חכמת גלישה) שיצא לאקרנים בשנת 2007 מטיל אור על חייהם של משפחת הגולשים המפורסמת ביותר בעולם. דוריאן פסקוביץ' מוכיח שאולי גבלותיה של ארה"ב תחומים אבל רוחו של האדם תמיד נותרת חופשית.

SURFWISE הוא סרט חובה לצפייה, מעניין ומרתק! 93 דקות, תסריט: דאג פריי (Doug Pray) משתתפים: משפחת פסקוביץ' (דוריאן, ג'ולייט, דייויד, ג'ונתן, אברהם, ישראל, מוזס, אדם, סלבאדור, ג'וש, אדריאן ונאווה).

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים