ווידאו

מוקפים: הסיפור המלא על משבר הכרישים בריוניון

מאת יואב נקש יולי 03, 2016

במשך שנים רבות האי ראוניון היה גן של עדן באוקיאנוס ההודי. התיירות פרחה, הכלכלה שגשגה וענף הגלישה היה מקור לגאווה. הכל זרם על מי מנוחות עד אשר בשנת 2011 משהוא השתנה - בטחונם של תושבי האי החל להתערער בגלל מקרי תקיפה של כרישים. 18 תקיפות ארעו בחמש השנים החולפות כאשר שבע מהם היו קטלניות ומותו הטראגי של הגולש בן ה- 13, אליו סנסטרי, היה המקרה שזעזע את כל אמות הסיפין של תושבי האי.

מקרי התקיפה עשו כותרות אדומות בכל העולם ולא חלף זמן רב עד שכינויו של ריוניון איילנד הפך ל"אי הכרישים". בשנים האחרונות הבעיה החמירה עד מאוד והכרישים המקיפים את האי (טיגריסים ושוריים) רבים ומתרבים. עם אוכלסיה של 800 אלף איש יוצא שיש במי הים המקיפים את האי כריש אחד לכל 400 תושבים! תושבי האי יצאו להפגין, חיפשו את מי להאשים והרשויות חיפשו פתרונים נגד הכרישים.

הסרט שלעיל באורך 20 דקות מסקר באופן מרתק את משבר הכרישים של האי הצרפתי מבחינה סביבתית חברתית, כלכלית וספורטיבית. הסיבות, הסברות, הפתרונות, והחיים בצל הפחד מהתקיפות והמרוכבות שביחסים בין האדם לטבע. בדוקו קצר זה קטעים מרגשים וסיפורים אותנטיים של בחור צעיר נפגע תקיפה ואביו של אליו סנסטרי שמגולל את סיפור מותו הטראגי של בנו. כתבות נוספות על ריוניון בתחתית העמוד.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים