ווידאו

מתוקה בקובה: בת 8 מפיצה אהבה בעזרת סקייטבורדינג

מאת יואב נקש דצמבר 20, 2016

סקיי בראון בת ה-8 היא הפרו-סקייטרית הצעירה ביותר בעולם. היא עושה טריקים ותרגילים על הקרש יותר טוב מהרבה ילדים בגילה. יתרה מזאת, בעזרת הסקייטבורד, סקיי שובה את ליבם של אנשים - שגרירה של רצון טוב ובעיקר כזה שמסב אושר וחיוך גדול על פניהם של כל מי שבא איתה במגע. סקיי שמקום מגוריה במיאזאקי שביפן, נסעה לטיול משפחתי בקובה וחילקה מנה גדושה של אנרגיה ואהבה לכו-לם. בסבלנות רבה היא העניקה לילדים בני גילה את האפשרות להרגיש כמותה - לרכוב על סקייטבורד ולהרגיש חופשייה.

וזה מה שכתבו הוריה של סקיי על התרשמותם מהוואנה: "הקובנים חיים בעוני רב ולהם אמצעים דלים להשרדותם, זה שובר את הלב לראות את זה. אנו מאוד גאים לראות את סקיי מצליחה לגעת בהם ולחבקם. זה היה מפתיע לראות כמה ילדים נקשרו אליה. זה היה מאוד קשה לראות את סקיי נפרדת מאותה ילדה שמופיעה בסוף הסרטון... אני מקווה שהיא תשוב לפגוש אותה פעם ואולי תביא לה זוג נעליים חדשות".

למעשה זו אינה הפעם הראשונה שסקיי פזרה את אבק הקסמים שלה על אנשים זרים ובין שלל מעשיה הטובים היא ביקשה את הוריה לעשות שימוש בסקייטבורד בכדי לשמח ילדים בחג המולד. לשם כך, סקיי ומשפחתה השיקו קמפיין שנקרא "Skating for Change" שמטרתו גיוס תרומות לטיול ברחבי העולם וליצירת קשרים עם ילדים, בעיקר בנות, ממעמד סוציו אקונומי נמוך שגרים באוסטרליה, אפריקה, אפגניסטן ופלסטין לדוגמא.

"המשימה הראשונה שלי היא לחבור, לדבר ולנסוע על הסקייטבורד עם ילדים עניים ברחבי העולם" היא מסבירה. "אני מקווה להעניק להם השראה בעזרת הסקייטבורדינג ולהגשים את כל חלומותיהם. אם הם יעשו את המיטב בחייהם אז הכל אפשרי. אני יודעת שילדים יכולים לרקום קשרים טובים עם ילדים ואני מאמינה שבזכות גילי הצעיר הם ירגישו יותר בנוח להזדהות איתי. כמ כן אני רוצה לעודד ילדים ללכת לבית הספר ושיבינו שהם מיוחדים".

איזו מתוקה.. איזו ילדה מיוחדת במינה! אם אתם מעוניינים לתרום לקמפיין של סקיי ולדלות עוד מידע על פרויקט "Skating for Change" לחצו כאן.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים