ווידאו
ווידאוגלישה ← כמעט תאונה: ג'ט סקי מרחף מעל ראשו של גולש -הצילום האמיתי

כמעט תאונה: ג'ט סקי מרחף מעל ראשו של גולש -הצילום האמיתי

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

זוהי תמונה שלבטח נתקלתם בה בעבר. ג'ט סקי שנראה חולף סנטימטרים ספורים מעל ראשו של גולש גלים. התמונה הזו אינה מפוברקת אלא אותנטית לחלוטין ולקוחה מתוך סשן גלישה על הגל הפולינזי העוצמתי של טיהופו (Teahupo'o) בטהיטי בשנת 2005.

אם זה לא מספיק שהגלים של טיהופו נשברים מעל שוניות חדות כתער וצינורות הגלים עבים, מהירים ואלימים בשבירתם, אז בסירטון לעיל נוסף לכל זה עוד מקדם מסוכן. בתיעוד נדיר של הצלם טים בוניטון (Tim Bonython) נראה הגולש המקומי, ראימאנה וואן באסטולר (Raimana van Bastoler), ברגע מסוכן שהיה יכול להסתיים בתאונה קטלנית.

כשהוא עושה את דרכו אל עבר עוד קדיחה של צינור ענק, ראימנה שיחרר את חבל הגרירה של הג'ט סקי והתמקם בפוזישן על הגל. אלא שלפתע הוא הבחין בצל מאיים שמרחף מעליו, היה זה אופנוע הים שנגרר אחריו אל תוך הגל. נהג האופנוע ריף מקינטוש (Reef Mackintosh) קפץ מההגאים והכלי המוטורי חלף סנטיממטרים בודדים מעל ראשו של ראמיאנה שבאופן אינסטנקטיבי הספיק להרכין את ראשו מבעוד מועד ולהמנע מפגיעה חמורה עוד יותר. הג'ט סקי נמרח על הריף, נהגו נשתל תחת שבירות הגלים וראימנה קדח את הצינור כמו גדול.

מקרים דומים לזה כבר קרו בעבר והמפורסם שבהם הוא של צמד גולשי הגלים הגבוהים אל וקוטי (Al & Cotty) מאירלנד שגם שם אופנוע הים פספס את ראשו של אחד מהם כחוט השערה. מקרה מצולם זה שבטיהיטי הוביל לתקנות מחמירות על נהגי הג'ט סקי שגוררים את הגולשים בטואו-אין אל עבר הגלים הגבוהים. כיום מונפקים אישורים מיוחדים שניתנים רק לנהגים מקצועיים שעברו הכשרה מקצועית.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים