ווידאו
ווידאוגלישה ← תיעוד מצמרר: סירת קטמראן עם 100 נוסעים טובעת וגובה חיי שלושה

תיעוד מצמרר: סירת קטמראן עם 100 נוסעים טובעת וגובה חיי שלושה

מאת חופית לוגסי אפריל 28, 2016

שימו לב: בקליפ שלעיל מראות קשים לצפייה וקולות שיכולים להיות קשים לשמיעה. זה קרה בינואר 2015 אבל התמונות צפו רק לאחרונה. קטאמארן שנשאה על גבי סיפונה כ-100 תיירים בקוסטה ריקה, התהפכה וטבעה במהירות הבזק כשהיא גובה חייהם של שלושה אנשים מבוגרים. התיעוד המצמרר צולם עם מצלמת הגו-פרו של נוסעת בת 21 בשם אלכסיס אסנולט (Alexis Esneault) ששרדה את החוויה המבעיתה והייתה עדה לטביעתם של כמה מהנוסעים.

בתחילת הסרטון המוזיקה עוד נשמעת מתנגת ברקע אבל מהר מאוד היוצרות מתהפכות, מישהי צועקת שהיא הבחינה בחדירה של מים בסיפון התחתון וכמה שניות אח"כ מתחילה הפאניקה. חלק מהתיירים עוד לא הספיקו ללבוש את חליפות הציפה וכבר הקטאמאראן נטתה על צידה והחלה לשקוע. "ברגע הראשון לא חשבתי שמדובר במשהו רציני. כל עוד יכולתי להמשיך ולשתות את המרגריטות, הכל היה בסדר מבחינתי", מספרת אלכסיס ל-Sun. "אבל מהר מאוד התברר שהבעיה היתה רצינית. אנשים החליקו לצד הסירה וצעקו. זה קרה ממש מהר".

כאמור, במקרה המצער קיפחו חייהם שלושה נוסעים, אמריקאים וקנדית בני 80 ו-70. הסיבה לטביעתה של הקטאמארן אינה ברורה. ידוע כי השירות המטאורולוגי הוציא באותו היום אזהרת שייט בגלל רוחות חזקות אך לקטמאראן ניתן אישור להפליג על ידי רשות הנמלים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
חופית לוגסי

כתבת טור ודיעה. פעילה סביבתית, גולשת סאפ וכותבת כבר שנים באהבה גדולה, יש לי טורים קבועים בכל סוגי המדיה אבל הכי אוהבת בעולם לכתוב על השילוש הקדוש: ים, מוזיקה וקלי סלייטר :) מוטו לחיים: הכי בוב מארלי שישי: ONE LOVE!

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים