ווידאו
ווידאוטבע וחי ← רגעי האימה: כריש חג מסביב לגולש בחוף מאנלי, אוסטרליה

רגעי האימה: כריש חג מסביב לגולש בחוף מאנלי, אוסטרליה

מאת יואב נקש יוני 27, 2015

זהו הרגע המפחיד ביותר שבו יכול למצוא את עצמו גולש - להיות במים לבדו כשסביבו חג עמלץ. כרישים ידועים כמפלצות "צמאי דם" אוכלי גפיים ואיברים אנושיים אלא שלמעשה הם פשוט סקרנים ולעיתים נוגסים. אבל מה לעשות? גם המדע והסטטיסטיקה לא יכול לבטל על הסף את העובדה שכרישים תוקפים בני אדם, ולעיתים באופן קטלני. ומסיבה זו, להיות במקום שבו מצא את עצמו הגולש בחוף מאנלי (Manly Beach) הוא מצב מבעית לחלוטין.

על אף המצב המפחיד שאליו נקלע הגולש במאנלי כשהוא מצא את עצמו באותו רדיוס של מים עם אחד הטורפים הגדולים ביותר בים, אפשר להגיד שהוא התמודד עם זה באופן מופתי. הוא נותר רגוע לאורך כל זמון האירוע, שמר על קשר עין רציף עם הכריש וחתר לכיוון החוף בהפוגות ברגעים שהרגיש שמתאפשר לו.

הוסיפו אותנו כחברים בפייסבוק ו/או הרשמו לסרף-לטר של צלם ים והשארו מעודכנים בכל מה שחדש!

כרישים לבנים נצפים לעיתים קרובות בבחופים הצפוניים של סידני על אף זאת התקיפה הקטלנית האחרונה ארעה בשנת 1936. אז במידה ואתם נתקלים בטורף הענק השארו רגועים ופעלו בדיוק כפי שהבחור עשה - זו הדרך שיכולה להציל את חייכם.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים