ווידאו
ווידאוגלישה ← הארכיטקטורה של הגלים והאומנות שבגלישה מנוקדת מבטו של אנדי קרייר

הארכיטקטורה של הגלים והאומנות שבגלישה מנוקדת מבטו של אנדי קרייר

מאת יואב נקש ינואר 23, 2017

אם נפשט את משמעות ספורט הגלישה נגיע למסקנה שלא מדובר רק בסגנון של אורח חיים ייחודי אלא גם במפגן אומנותי של האדם על גלי הים. אנדי קרייר מוצא אנלוגיה בין הארכיטקטורה והאומנות שבמוזיאון הלובר בפריז ליצירה שלו בגלישת הגלים. את ההקשר שבין הגלישה לאומנות הוא מעביר גם בדרך פיוטית: 

"האומנות היא כחולה. התשוקה הזו נעה בין הגלים. בהרמוניה. הפסקה מהשגרה. אתה לבדך. זעמו של הטבע שומר על יופיו האלמותי. הרגשה שמתבטאת באסתטיקה ובתצורות מרהיבות. המרדף הנצחי אחרי היופי. ההתבוננות. העונג שברוח אשר חודר דרך נפלאות הטבע. דרך להביע רגשות. שפה. דרך חיים. הכל חולף ומשתנה ועדיין נותר כשהיה. אומנות היא נצחית".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים