ווידאו

'התקיפה' של השנה: כשדולפין קפץ-ראש על גולש בן 13

מאת יואב נקש דצמבר 30, 2016

בואו נקפוץ אחורה בזמן לרגע נדיר של קפיצת-ראש שתועדה השנה במצלמה. בניגוד לשנת 2015 שבו תועד כריש תוקף את מיק פאנינג בג''י ביי, את השנה האזרחית 2016 אנו מקנחים עם תקיפה אחרת. מפגש עם דולפינים בטבע זה תמיד דבר מרנין ובמיוחד כאשר אלו קופצים, אבל יש פעמים שהמפגש הזה מסוכן כמו טיל בליסטי שנע לעבר מטרה נייחת. במקרה זה המטרה היה נער אוסטרלי בן 13 שלא צפה פגיעה וקיבל פצצה!

ג'ד גרדיסן (Jed Gradisen) ממערב אוסטרליה לא ציפה שהמפגש "הקטלני" בים יהיה עם דולפין. ביום בהיר של חודש ספטמבר הוא גלש בחוף הביתי ושחט כרגיל אלא שאז כאשר חתר בחזרה אל הליין-אפ הוא קלט בזווית עיניו "חיסול ממוקד". הדולפין שחגג על הגלים, צבר מהירות וקפץ להנאתו בריחוף ארוך. זה היה כבר מאוחר לשניהם לתקן את הסטייה, והדולפין נעץ את אפו בגלשן ועשה בו חור. "הדולפין היה המום לא פחות ממני", מספר ג'ד. "אני מקווה שהוא בסדר".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים