ווידאו

אותו הניגון: קווי הדמיון שבין הגיטרה לגלשן

מאת יואב נקש אוקטובר 12, 2015

האם יצא לכם לחשוב אי פעם כמה נקודות דימיון יש בין גיטרה לגלשן? מסתבר שיש כאלו לא מעט. גלישה היא אומנות. דרך מופלאה להבעה שמתבטאת בריקוד ספונטני, בפעימות קצובות של מוזיקה וציור על בדים ארוכים של ים. עובדה קריאטיבית זו היא שהופכת את הגלשן שלנו לכלי שמשמש אותנו ליצירה - למברשת ציור או לכלי נגינה. הגלישה היא ביטוי נשגב להרמוניה עם הים, והגלשן כמו הגיטרה פורט רכות על הגלים.

מלבד לכך שצורת הגיטרה והגלשן מזכירים האחד את השני, הקונספט של "Soundwave" שם דגש על קווי הדימיון היצירתיים שמשותפים לשניים גם במראה וגם באפקט הנפשי שלהם על האדם ש"מנגן" עליהם.

"סאונד כמו מים, נע במעגלים של גלים בסביבתנו. הגלשן והגיטרה אוצרים בתוכם הרמוניה אדירה ובשניהם יש צורך להשקיע בניסיון שמבטיח מקום מפלט שאין שני לו", אומר ג'אסטין ברורסמה (Justin Bruursema), אחד מחברי פרוקיט סאונדווייבס. "גיטרה וגלשן הם קצת יותר מאוסף של פינות ושיופים, אלא הם מייצגים רעיון כל כך חזק שמניף את היצירה לרמה של אומנות שאותה ניתן לתלות על הקיר".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים