ווידאו
ווידאוטבע וחי ← כשהאדמה רועדת על האוורסט: תיעוד מפחיד של מפולת שלגים

כשהאדמה רועדת על האוורסט: תיעוד מפחיד של מפולת שלגים

מאת יואב נקש אפריל 28, 2015

הרהורים על הטרגדיה של נפאל הפכו למוחשיים עם התיעוד של מפולת השלגים המסיבית שפגעה במחנה האוהלים (בייסקאמפ) של המטפסים על הר האוורסט. הצילום של יוסט קובאץ' (Jost Kobusch) הוא תזכורת לכוחו העצום של הטבע וחוסר האונים של האדם כאשר האדמה רועדת ומטילה את כל זעמה במדרונות ההר הגבוה ביותר בעולם, ההימאליה. זוהי ללא כל ספק, תחושה מפחידה. אירוע שמתרחש באופן פתאומי ולא צפוי בסביבה עוינת, קרה, דלה בחמצן ורחוקה מחילוץ והצלה.

מטפסי ההרים מגיעים להימאליה בידיעה גמורה כי הם מסכנים את חייהם אך גם כשהם חושבים שהם בשליטה, הטבע יכול להפתיע אותם בצורה הכי אלימה. הרעידה שתועדה בסירטון קברה חצי ממאהל המטפסים תחת מפולת שלגים וסלעים, רבים נפצעו. יוסט וחבריו ניצלו במזל רב. עד כמה שרעידת האדמה בנפאל שברה את ליבנו כשגבתה קורבונות אדם רבים והרס אתרי מורשת היסטורים, עלינו לקבל את העובדה כי זהו העולם, זו המציאות, זהו כוחו של טבע.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים