ווידאו
ווידאותרבות ← החוף הקטלני: איך מתמודדים אזרחי NSW עם תקיפות הכרישים?

החוף הקטלני: איך מתמודדים אזרחי NSW עם תקיפות הכרישים?

מאת יואב נקש אוגוסט 25, 2015

הרבה מאוד פעמים יוצא שאנחנו מקנאים לתושבי המדינה מ-Down Under. מדינתם היא אי עצום בגודלו, מרוחק מכל הצרות היום-יומיות הדעשיות והחמסיות שלנו. חייהם נעים בין No Worries ל-Good Day Mate ואורחות חייהם הספורטיבים נעים בין רוגבי לגלישה. אבל לא הכל וורוד בממלכת הקנגורו, הקואלה והאבוריג'ינים, כי בממלכת הים שולט טורף אימתני - מצפון לדרום, ממזרח למערב, הכרישים הלבנים מקיפים את אוסטרליה ומטילים אימתם על הגולשים. איך הם מתמודדים עם המצב?

גם לאוסטלרים יש סוג של טרוריסט, אחד כזה שיכול לתקוף בכל מקום ולקטול אדם תמים בלי כל התראה מראש. בניגוד למה שאנחנו מכירים מהמזרח הלבנטיני, לכרישים אין אג'נדה חולנית מהולה בפנטיות דתית אלא מנגנון טבעי - התושבים מכירים בכך ומבינים. אז כיצד מתמודדים המקומיים עם הסכנה שמשייטת לה כמו צוללת גרעינית במים? כיצד הגולשים מכינים את עצמם לקראת סשן גלישה? מה עובר בראשם? האם הם מפחדים? ומה עושה הרשות המקומית בנוגע לכך?

חוף Ballina סגור לאחר תקיפה קטלנית של כריש. מקרי תקיפות הכרישים ב-NSW נעשים תכופים

בסרט "The Fatal Coast" (החוף הקטלני) מבית היוצר של מגזין Tracks האוסטרלי, יוצאים חברי המערכת ללנוקס הד (Lennox Head) ובאלינה (Ballina) שבניו סאות' וויילס (NSW) בכדי לשוחח עם כמה חברים מקהילת הגולשים המקומית ולהבין מהי עמדתם וכיצד הם מתמודדים עם הסכנה. בסרט אנו זוכים לגלות אתמידת הבנתם של התושבים למעשיהם הטבעיים של הכרישים והחשיבות שהם רואים בהגנה עליהם. דרכם של הגולשים היא לנסות ולא לחשוב על הגרוע מכל בזמן שהם במים אך תמיד להיות עירניים. בהחלט יצירת דוקו מקורית שיש בה לשפוך אור על חייהם של אלו שגרים לאורך ה"חוף הקטלני".

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים