ווידאו
ווידאוגלישה ← רציף-צף לגל: כל מה שרציתם לדעת על ה-Dock ששיגע את עולם הגלישה

רציף-צף לגל: כל מה שרציתם לדעת על ה-Dock ששיגע את עולם הגלישה

מאת יואב נקש דצמבר 29, 2017

רק גולש מכיר את ההרגשה שמרגישים הגולשים בסרטון הבא. בהפתעה וגמורה וללא כל התראה, בחודש יולי 2017 צץ לו הסרטון "The Dock" ומרוב התרגשות כבר הרגשנו שאנחנו צריכים לגשת ל-Dockטור. אתר סטאב בשיתוף עם חברת וולקום, הפציצו לנו את כל החושים עם המזח הצף שבו נראים גולשים קופצים כמו מרמפה, הישר אל הביצועים על הגלים.

אז מהו אותו גימיק מדליק ואיך זה שהוא שבה את ליבנו? התשובה הרי פשוטה: כמו גל הבריכה של קלי, זה משהו שעדיין לא יצא לנו לנסות והיינו נותנים הכל בשביל איזה סשן קצרצר עליו. אז המוחות הקודחים באתר הגלישה האוסטרלי Stabmag הגו את הרעיון הגאוני הבא ופנו לחברת "Candock" שמייצרת מזחים ורציפים צפים שיטיסו עבורם חבילה לחוף קראמאס בבאלי הרחוקה. שם, על סוול נקי בגובה ראש, הם בנו רציף באורך של 30 מטרים הבנוי מפסיפס "אבני פלסטיק" צפים. את הרציף הם גררו עם אופנוע ים עד לליין -אפ ועיגנו אותו משני צידיו לקרקעית הים.

רציף הגלישה שהקימו היה ראשון מסוגו וקיבועו למקומו היה למשימה כמעט בלתי אפשרית, שלא לומר מסוכנת עבור הגולשים. משקלו הכולל של ה-Dock הגיע לכ-500 קילוגרמים ומפאת תנועת הים והגלים, הרציף נדחף כל הזמן קדימה ו"הצליף" בגולשים. בשלב מסויים ובכדי לעגנו למקומו, הרציף נקשר ונגרר על ידי אופנוע ים אך על אף זאת ועם כוחם של הזרמים, בסופו של יום הוא ניתק, התפרק וחלקיו נשטפו לחוף. בעקבות כך בוולקום דאגו לפרסם כי כל חתיכות הרציף נמשו מהים מבלי להותיר זיהום מיותר.

אז זו כל התורה על רמפת הגלים המדליקה ועד שיתאפשר לנו גם לקפוץ היישר אל הגלים ממתקן דומה מבלי לחתור, בינתיים אפשר להתענג על הכייף חיים שעשו ההגולשים שבסרטון: אוזי רייט, יאגו דורה, מיטש קולבורן, בלאראם סטאק ואימאיקלאני דה-וולט. אין עוררין על כך שזה היה הקונספט הכי מרענן של השנה החולפת, 2017.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים