ווידאו
ווידאוגלישה ← היום שבו ספורט הגלישה הפך לענף אולימפי נזקף לזכותו של האיש הזה!

היום שבו ספורט הגלישה הפך לענף אולימפי נזקף לזכותו של האיש הזה!

מאת יואב נקש אפריל 22, 2017

ב-3 באוגוסט 2016 נרשמה נקודת ציון היסטורית בספורט גלישת הגלים כשהוועד האולימפי החליט לצרף את הענף למשחקים האולימפים של טוקיו 2020. "הדרך להכללתו של ענף הגלישה במשחקים האולימפים היתה כמו חתירה אל הגל. אך אם החתירה בדרך כלל לוקחת מספר שניות עד תפיסת הגל, במקרה זה היא נמשכה 22 שנה". הקשר מטאפורי זה שמסביר אולי יותר טוב מכל את ההישג ההיסטורי נאמר מפיו של האדם שחתר בשביל כולם - פרננדו אגרה יו"ר ארגון הגלישה העולמי ISA.

הוא הגשים חלום של שנים, חלום של רבים. פרננדו אגרה עשה את שכתב עליו דיוק קהאנמוקו בשנות ה-20' של המאה הקודמת עד שמאה שנה אח"כ בשנת 2016 הגיעה הבשורה מכנס הוועד האולימפי IOCC שנערך בריו דה ז'נרו, ברזיל. גולשי הגלים יוכלו להתחרות בשנת 2020 על מדליית הזהב, כסף וארד בחוף צוריגיסאקי (שידה) שבמחוז צ'יבה, יפן.

דרכו של פרננדו הייתה ארוכה בשנים וקשה ליישום אך באותו יום גורלי הוא הצליח להגשים את המטרה שהציב לפניו מיום שבו נכנס לתפקידו כיו"ר ISA בשנת 1994. זהו היה היום שבו ספורט הגלישה הפך לענף אולימפי, היום שבו אגרה יכול היה להסתכל בגאווה על הישגו ולהרשות לעצמו להזיל דמעה של אושר. כמו גבריאל מדינה ופול ספיקר שהגיעו באותו היום לברכו, כך גם אנו רוחשים לו כבוד ומודים לו על הישגו הרם שלא יסולא בפז!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים