ווידאו

כל ההיסטוריה של הגלישה בסרטון קצר ומצוייר

מאת יואב נקש נובמבר 26, 2017

זה לא ידוע בדיוק מתי החלה ההיסטוריה של הרכיבה על גלי הים עם כלי השייט שאותו אנו מכנים "גלשן" אך ככל הידוע את הרכיבה על הגלים החלו הפולינזים באיי האוקיאנוס הפאסיפי - אם כי ישנן עדויות לקיומה של הגלישה גם בפרו ובמערב אפריקה. אך להבדיל מכולם, היו אלו ילידי הוואי שעשו שימוש בגלישה כחלק בלתי נפרד מתרבותם וקהילתם והם גם אלו שפיתחו את הגלישה לענף הספורט שאותו אנו כה אוהבים כיום.

בסרטון הבא שאורכו כ-5 דקות תקבלו את כל התורה על רגל אחת בצורה מונפשת וקלילה. מהרישומים הראשונים, לשורשים הפולינזים, לגלשני האלאיה, פאפו, אולו ועד לפריסת חסותה של ארה"ב על הוואי ולספורט המגלגל מליארדי דולרים בשנה. צפייה מהנה!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים