ווידאו
ווידאואקסטרים+ ← חזר לעתיד: האדם ששבר את שיא העולם בריחוף על גבי Hoverboard

חזר לעתיד: האדם ששבר את שיא העולם בריחוף על גבי Hoverboard

מאת יואב נקש מאי 27, 2015

כשראינו את הסקייטבורד-רחף (Huverboard) של מארטי מקפליי בסרט "בחזרה לעתיד" משנות ה-90', חשבנו שמדובר ברעיון ענק וכולנו רצינו אחד. ידענו שזה אפשרי אבל היינו בטחים שזה יקרה בעוד הרבה שנים בעתיד. בשנה האחרונה סקייטבורד הרחף חזר אלינו מהעתיד ופיתוחים שונים הצליחו להניף אדם מעל קרקע מוצקה אבל למעט מאוד זמן ובגובה של שערה. והנה הוא בא, "מארטי מקפליי" של הזמן הנוכחי, או בשמו האמיתי קאטאלין אלכסנדו דורו (Catalin Alexandru Duru) ששבר את שיא העולם של גינס במרחק ריחוף הרב ביותר על גבי מכשיר Hoverboard.

הבחור הקנדי, קאטלין אלכסנדר דורו בנה אב-טיפוס ל"האברבורד" משל עצמו ושם לו למטרה להיות האדם שירחף למרחק הרב ביותר אי פעם. במימוש המשימה הוא ריחף מעל אגם בקוויבק (Quebec) למרחק של 275 מטרים כשהוא מנפץ את השיא הקודם שעמד על 50 מטרים.

"זהו ה-Hoverboard האמיתי הראשון מסוגו. המכונה נבנתה ועוצבה על ידי. אני הוא האדם הראשון שיצר מכונת רחף וריחף עליו בפועל. הצגתי את האפשרות לריחוף יציב על גבי מכונה שניתן לעמוד עליה בדיוק כמו בסרט " בחזרה לעתיד 2". אלא שבמקרה זה, מכשיר הרחף מונע על ידי מדחפים (פלופלורים). ניתן להתמש ב'האברבורד' בכל מקום אבל עדיף לנסותו מעל מים בגלל הסיכון שבאפשרותו לרחף גבוה ומנועו יכול להכבות", אומר דורו על שיאו החדש.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים