ווידאו
ווידאוטבע וחי ← החיים שמעל והעולם שמתחת לים ב-360° מ'ראש הציפור' בפפואה

החיים שמעל והעולם שמתחת לים ב-360° מ'ראש הציפור' בפפואה

מאת יואב נקש ינואר 10, 2017

במזרח אינדונזיה ובשטחה של פפואה המערבית נמצא "ראש הציפור" או בשמו Bird’s Head Seascape. שטח יבשתי וימי בגודלה של ממלכת בריטניה, ביתם של מיני דגים שמספרם גדול מאלו שבשונית הגדולה שבאוסטרליה ומגוון רחב יותר של שוניות אלמוגים מאלו שבים הקאריבי.

החוקר הימי רונלד ממבראסר (Ronald Mambrasar) שהיה בעברו דייג, לוקח אותנו לסיור בממלכה הצבעונית של הים ומספר לבנו, וואלן (Valen) על ההיסטוריה של השונית ועל האחריות שהופקדה בידיו לשמור על שלומה לדור הבא. מומלץ לצפות בסרט פעם אחת מבלי לסובב את המסך בכדי לקרוא את הכתוביות ובפעם השנייה לצלול לכל כיוון ולגלות פינות קסומות של עולם.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים