ווידאו
ווידאואמנות ← סיימון בק: האמן שצועד על פתיתים ומצייר מופת על שלג

סיימון בק: האמן שצועד על פתיתים ומצייר מופת על שלג

מאת יואב נקש יולי 05, 2016

ישנם אומנים כאלו גם על חופי הים - אנשים שיוצרים אומנות זמנית על החול שנשטפת לאחר כמה שעות עם הגלים. אלא שבניגוד לציירי החופים שנעזרים בעיקר במקל או מגרפה, סיימון בק (Simon Beck) משקיע שעות אין ספור בהליכה על שלג רך בפסגות הרי האלפים, וכל פסע שלו היא נקודה מתוך קו ארוך שנמתח לכדי יצירה מורכבת אחת. גם אם התיעוד היחיד שנותר הוא דרך עדשת המצלמה, זה לא אומר שלאומנות הזו אין מימד נצחי שמעניק השראה רבה.

לבק, שמוצאו בריטי, יש רקע שתרם לו רבות בביטויו האמנותי. הוא למד הנדסה באוקספורד וזכה בתחרויות ניווט לאומיות, כך שהוא מבין בתבניות גרפיות ומתמצא בכיוונים להגשמת יצירותיו הסימטריות. יצירותיו מתפרשות על שטח של כ-100 מטרים רבועים על גבי קנבאס צחור ולבן ונקודת מבטו על האומנות שבה הוא עוסק מעוררת השראה. בק משתמש במדיומים מתימטיים בידעו שהם זמניים ויעלמו עם משב הרוח הראשון או בשכבת שלג דקה. לדבריו האו בסה"כ מחקה את הטבע שבנוי מתבניות (Patterns) ולהלן עוד כמה דוגמאות ליצירותיו הנפלאות בינהם גם מחווה "למשחקי הכס".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים