ווידאו

המוזיאון הכי יפה בעולם נמצא מתחת לפני הים!

מאת יואב נקש ינואר 27, 2016

בעוד שמרבית האנושות זורקת פסולת אל מי הים יש מי שנוטע בקרקעית האוקיאנוס פסלים ויצירות אומנות שמוסיפות הוד, חן והדר. מה שהחל בשנת 2006 בפסל אחד של ג'ייסון דקיירס (Jason deCaires), הפך ברבות השנים למוזיאון תת-ימי עם עשרות יצירות מרהיבות של אומנים מכל רחבי העולם. פארק הפסלים המופלא שנמצא מתחת למי גרנדה שבקאריביים, אינו מיועד רק להנאת בני האדם אלא יש בו בכדי להשפיע על ההתנהלות הסביבתית הרחבה ובפיתוח מרחב מחייה עשיר לדגה.

הים הוא בד קנבס בדיוק כשם שהוא מוזיאון. התפאורה כל הזמן משתנה, הצבעים מתחלפים, החול נע עם הזרמים ופארק הפסלים הת-ימי קם לחיים ומשמש בית חם לחי ולדגה. "הרגע שבו אנו טובלים את הפסל בתוך המים, הוא הופך להיות באופן מיידי חלק מהים הגדול", אומר ג'דסון בהרצאתו ב-TED. המוזיאון הזה היא יצירת מופת מרשימה שמשתלבת בהרמוניה עם עולם הים המופלא. בסירטון שלעיל אתם מוזמנים לצלול ולבקר במוזיאון הכי יפה!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים