ווידאו
ווידאוטבע וחי ← התיעוד הבא של דוב הקוטב הצפוני הכחוש, שבר לנו את הלב!

התיעוד הבא של דוב הקוטב הצפוני הכחוש, שבר לנו את הלב!

מאת יואב נקש דצמבר 13, 2017

אם הווידיאו הבא אינו מהווה הוכחה חותכת לכך שמשהו לא טוב עובר על עולמנו (בלשון המעטה) אז אין לנו מושג מה כן. גם אם אתם לא מבחינים בכך במהלך היום או אדישים לאזהרות של אנשי מדע ותיעוד השינויים בתצלומי לוויין, הסרטון הבא מוכיח ששינויים אקלימיים קורים והם מביאים לאסונות סביבתיים מצערים.

הטמפרטורות עולות, העולם מתחמם. הקרחונים בקטבים נמסים ומרחב המחייה של הדוב הלבן מצטצמם. ההתחממות הגלובלית שמביאה להתבקעות הקחונים מבודדת אותו, מנתקת אותו, מרעיבה אותו ומאלצת את הדוב המלכותי לחפש את מזונו במקומות מיושבים - בפחי אשפה. צלם נשיונל ג'אוגרפיק, פול נילקן, תיעד את הרגע המביש (עבורנו בני האדם) שבו דוב קוטב לבן כחוש ותשוש נאבק בכדי לשרוד. שובר את הלב. מצער ואולי יותר מכל מכעיס. תיעוד זה צריך להיות קריאת השכמה לכולם!

הידעתם? הקוטב הצפוני שנקרא "ארקטיק" מקורו מהמילה בשפה היוונית "ארקטוס" שמשמעותו "דוב" וזאת מכיוון שרק בקוטב הצפוני יש דובים. בהתאם לכך, השם אנטרקטיקה (אנ=לשלילה) ניתן לקוטב הדרומי מכיוון שאין בו דובים. האם אפשר לתאר עולם שבו אנטרקטיקה הם שני הקטבים של עולמנו?

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים