ווידאו
ווידאוטבע וחי ← הסרט הזה הוא הריאליטי האמיתי: זיהום הפלסטיק בים זו מגיפה עולמית!

הסרט הזה הוא הריאליטי האמיתי: זיהום הפלסטיק בים זו מגיפה עולמית!

מאת יואב נקש פבואר 11, 2016

אי אפשר כבר לטעון שזיהום הים בפסולת פלסטיק הוא דבר זניח. אנו נחשפים לכך בתמונות עגומות של דגה וחי אשר מוטלים/צפים מתים בגלל חנק ומאכל, מחקרים וסטטסיטקות שמנבאים יותר פסולת מדגה עד שנת 2050 או באופן חזותי וממשי כשאנו צועדים על חוף הים או גולשים. זה כבר לא מחקר ספוקלטיבי אלא מציאות עגומה שהולכת ומחריפה מידי יום. בסרט שצולם על פני 4 שנים בשתי משלחות מחקר, ארגון "Plastic Ocean" מציג את נקודת מבטו לבעיית זיהום הים.

פלסטיק הוא חומר עמיד ביותר מעשה ידי אדם וכל פיסה שיוצרה אי פעם נמצאת עדיין על פני כדור הארץ בצורה כזו או אחרת. בהתחשב בעובדה שאנו מייצרים יותר מ -300 מיליון טון פלסטיק בשנה, אפשר לראות זאת כהקדמה לבאות - בעיה שתשפיע על כוכב הלכת שלנו, על מיני החי ועל בריאותו של כל אחד מאיתנו.

בסרט אנו מקבלים תזכורת לא רק להשפעת זיהום הפלסטיק על החי והדגה באוקיאנוסים אלא גם על השפעתו על האנושות. כיצד הפלסטיק מתפורר לחלקיקים קטנים של מיקרופלסטיק ורעלים שעושים את דרכם באמצעות שרשרת המזון אל הגוף האנושי. הסרט מופיע בקישור הבא באורך מלא - סרט מציאותי שמציג עתיד שאותו חיייבים לנקות עוד היום.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים