ווידאו
ווידאוגלישה ← שיטת הנקודות: למדו כיצד לתמרן את הגלשן בצורה המיטבית

שיטת הנקודות: למדו כיצד לתמרן את הגלשן בצורה המיטבית

מאת יואב נקש אוקטובר 11, 2020

כמו שהגל אינו סטטי, כך גם אנחנו צריכים להיות בתנועה. התמרונים של הנעת הגלשן עוזרים לנו לייצר מומנטום ומהירות, ומאפשרים לנו למצוא את המיקום הפיזי הנכון לקראת כל ביצוע. מנח הרגליים שלנו על הגלשן הוא שיקבע את יציבותנו ורציפות התנועה, תנועת הרגליים היא לרוב מינימלית והכוח שאנו משקיעים בדחיקת הרגל האחורית הוא יחסי למיקומכם על הגל, למהירות שצברתם ולגלשן שברשותכם.

בכדי למצוא את האיזון המירבי ומנח הרגליים האולטימטיבי עליכם ראשית כל להכיר את הגלשן שברשותכם ומידותיו. לאחר מכן אתם יכולים לסמן בדמיונכם נקודות שיעזרו לכם למקם את הרגליים באופן אינטואיטיבי על פי הצורך המיידי שלכם: קארבינג, זיגזג, בוטום טורן, צינור, וכו'.

עקרון שיעזור לכם הבין את שיטת הנקודות הוא שלכל נקודה שמיונית שכזו יש השפעה על המהירות וכיוון התנועה. תנועה זו של רגליכם חייבת להיות מדודה, בפסיעות קלות, ובדחיקת בהונות או קרסול לשינויים בכיוון. עם הניסיון תגלו שעקרון הנקודות הופך להיות טבע שני והרגש יתפוס את מקום החישובים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים