ווידאו
ווידאואמנות ← הארד-קור פוטוגרפר: צלם הגלישה כריס בורקארד ב-TED

הארד-קור פוטוגרפר: צלם הגלישה כריס בורקארד ב-TED

מאת יואב נקש יוני 03, 2015

כריס בורקארד (Chris Burkard) הוא אחד מצלמי הגלישה האהובים עלי. צלם מאוד לא שגרתי שמגשים את אותם החלומות שמלווים אותי כמעט מיד יום ומנציח אותם בעדשת מצלמתו. הצלם מקליפורניה עושה דברים נפלאים עם המצלמה; יש בו רוח אמיצה של הרפתקה והוא אינו חושש לטבול במים הקרים ביותר שבמרחבי העולם. לא בכדי הוא נחשב לצלם הכי "הארד-קור" שיש ושנפשו אמנותית עד אין קץ.

כריס אינו צלם מיינסטרימי שמחפש את הטרופי וההומה אלא צלם שמחפש את המרוחק והמבודד, שנסתר ואינו נראה - את אותם מקומות שבהם נשברים גלים מושלמים ריקים מאדם לצד נופי הרים מושלגים וקרחונים צפים. בתמונותיו הנדירות ביופיין מונצחים גלים וגולשים באלסקה, צ'ילה, נורבגיה, איסלנד ומדינות נוספות שהטמפ' מגרדת את האפס מלמטה.

כריס בורקארד הוא צלם מוערך, בעל רזומה עשיר ושתצלומיו זכו בפרסים יוקרתיים והתפרסמו במגזינים נחשבים. בתמונותיו כריס ממיס את שכבות הקרח מעל הים ומצלם גלישה. ובמונולוג שלו ב-TED הוא פורש את משנתו ומסביר מדוע מים קרים מחממים לו את הלב.

לצפייה בתמונות נוספות הכנסו לאתר של כריס בורקארד

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים