הרוקי של הגלישה: בחזרה לאוקי מארץ אוזי

מאת יואב נקש ינואר 12, 2021

מארקו ג'יי לוסיאנו (מארק) אוקילופו או בקיצור "אוקי", היה אלוף העולם בגלישה אי אז בעידן ה-ASP של שנת 1999. כמו אז כך גם כיום, הגולש האוסטרלי זוכה לתהילה וכבוד רב והפך אושיית רשת וסלב בארצו וברחבי העולם כולו. אוקי, גולש הגופי (רגל ימין קדימה), סיגל סגנון גלישה של פאוור סרף וקדיחת צינורות מדודה שעודנה מרשימה לצפיה גם לאחר 20 שנה.

הוא נולד ב-1966 והתבלט ביכולות הגלישה שלו כבר בגיל 13 אבל רק 20 שנה לאחר מכן (בגיל 33) הוא זכה בתואר אלוף העולם. כיום אוקי הוא פרזנטור של בריכת גלים חדשנית בגולד קוסט ויש לו תוכניות ראיונות ברשת שנקראת Occ Cast. בנו ג'יי, הולך בדרכו ולאחר שבגיל 11 כבר קיבל בירושה את הספונסרשיפ של אביו בבילבונג, עד שנות העשרה המאוחרות הוא כבר היה אלוף הנוער בקוויננסלנד. בשנת 2016 אוקי ביקר לראשונה בישראל ועשה כותרות חיוביות כשבמהלך הביקור הוא הציל ילד מטביעה. דרך אגב, מקור השם אוקילופו הוא מאיטלקית ומשמעותו "עיני הזאב". במהלך הקריירה המקצוענית אוקי זכה לכינוי "השור הזועם".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים