ווידאו
ווידאוגלישה ← מתמטיקה או אינסטינקט בסיסי? איך אובראיין עשה את טריק החלפת הגלשנים?

מתמטיקה או אינסטינקט בסיסי? איך אובראיין עשה את טריק החלפת הגלשנים?

מאת יואב נקש מאי 24, 2015

בואו ונפרק את זה לגורמים, והכוונה היא לא לגל הוודג' בקליפורניה על מה שהוא עושה לגלשנים ולעצמות גולשים, כי אם לטריק של ג'יימי אובראיין (Jamie O'Brien) בהחלפת הגלשנים על הגל שמפרק לרסיסים. לגלוש על הוודג' (Wedge) עם גלשן אחד זה כבר מספיק קשה, אבל כנראה שלאובראיין זה לא היה אישיו או ביג דיל שכזה. כשהוריקאן מארי טרקה בעוצמה סוול יפה אך גבוה של גל בניו פורט קליפורניה בחורף 2014, אובראיין היה שם בשביל החגיגה עם שני גלשנים להחלפה... על הגל.

בשביל האדם / הגולש הממוצע, נתונים מדעיים ומשוואות מתמטיות של כוח עילוי, מהירות משקל גל, תנופה, האצה וכל שאר החארטה, גורעים מההסבר שהוא פשוט הרבה יותר: טריקים מיוחדים הם תוצאה של תעוזה, ניסיון חיים, אינטואיציה ואינסטינקטים בסיסיים. Se tout! גם אם נפרק את הרגע הקסום לגורמים אנחנו עדיין לא נשתכנע שג'יימי ישב בחוץ ועשה חישובים - אבל רד בול כן עשו. אז לפניכם שיעור במתימטיקה על הכוחות הפיזיים שמופעלים בזמן גלישה עם שני גלשנים - תעשו שיעורי בית אם יש בכוונתכם לבקר בוודג'.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים