ווידאו
ווידאוגלישה ← המדע שמאחורי המושלם: כך עובדת הבריכה של סלייטר

המדע שמאחורי המושלם: כך עובדת הבריכה של סלייטר

מאת יואב נקש נובמבר 09, 2017

זה מהפנט להסתכל על הגל המלאכותי של קלי סלייטר בלאמור קליפורניה, שכן במרחק של כ-200 ק"מ מהים נשבר לו גל מושלם שאפילו בטבע אינו קיים. התוצר המופלא של סלייטר והמהנדס הראשי אדם פינשם מורידים ריר מפיות הגולשים בכל רחבי העולם ומגלגלים את עיניהם עם צינורות ארוכים שכמותם ראו רק בחלומותיהם. ובאופן טבעי, אחרי ההלם ממעשה קוסמות מרתק שכזה, תמיד תעלה השאלה: "איך הם עשו את זה?"

בקטעי הווידיאו הקצרים מחוות הגלים של סלייטר אנו יכולים להבחין במספר פרטים בסיסיים כגון: מבנה הבריכה המוארך, המסוע שנראה כמו קרון רכבת שרץ לאורכה או את הצ'אנלים שבצידי הבריכה לניקוז המים העודפים. אבל מעבר לכך אנו לא רואים את הטכנולוגיה שמסתתרת בפנים או את התרשימים של עיצוב הקרקעית שבונים את הגלים המושלמים. הרבה פרטים צריכים להלקח בחשבון בכדי לאפשר הפקה של גל כזה ובווידיאו שלעיל, המדענים עונים על השאלה "איך עשו את זה?" ועדיין משאירים סימני שאלה רבים כמו "מתי יזמינו אותנו לגלוש שם?".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים