המטקות השקטות - Kapau, זה ישראלי.

מאת יואב נקש אוקטובר 18, 2015

זו יכולה להיות המהפיכה השקטה של "טניס החופים הישראלי". מלבד הבירה והפיצוחים, המטקות הן אולי הדבר שמזוהה יותר מכל עם הישראלים שמבקרים בחופים. המשחק המיועד לכל מין וגיל משוחק מעל כל חלקת חול טובה ותקתוקו של הכדור נשמע היטב למרחק. פיתוח כחול לבן שנקרא Kapau מציע את אותה החוויה שמשחק המטקות רק בלי כל רעשי התקתוק שמסביב אלא שמפתחיו התאכזבו לגלות היענות דלה מצד השחקנים. מדוע?

המטקה נראית סופר איכותית, הכדור באונסי וקופצני וניכר שהושקעה מחשבה רבה ופיתוח טכנולוגי בקפאו, אבל משום מה ועל אף הקליפ הנפלא, הקיקסטארט לא תפס בישראל, וחבל שכך. היזם לא הצליח לגייס את הסכום המבוקש והחוף נותר בינתיים עם קול מתוקתק. על אף שהמוצר ממשיך בשיווקו גם בחו"ל נותרה השאלה מדוע זה לא הצליח עד כה להנביט שורשים בישראל?

"הסיבות להיענות הדלה הן מגוונות ונעות בין הרגל / קיבעון לבין מאפיינים טכניים שיש במשחק המטקות כפי שאותו משחקים בארץ", מסביר וויקטור ברדה, אחד משחקני המטקות המובילים בארץ. "המוצר מעולה אבל תקתוק הכדור הוא חלק בלתי נפרד מהמשחק. תקתוק הכדור מעביר בעצם את התחושה שבעוצמת החבטה וכיוונה. על אף זאת אין כל מניעה ששחקני מטקות ישחקו במספר סגנונות שבהם ישולב גם ה-Kapau".

אם ברצונכם לדלות פרטים טכניים נוספים, להתרשם, לפרגן ולעזור למפתחיו של ה- Kapau אתם מוזמנים לבקר בעמוד הקיקסטארט של המטקה השקטה. / תמונות: Kapau

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים