ווידאו
ווידאואמנות ← לאדם ולדגה: היצירות שמתחת לפני הים במוזיאון האטלנטי לאומנות

לאדם ולדגה: היצירות שמתחת לפני הים במוזיאון האטלנטי לאומנות

מאת יואב נקש פבואר 20, 2016

מוזיאון בים הוא יצירה בתוך יצירה - פסלים ומוניומנטים אומנותיים שמוסיפים הוד, פאר ומעניקים חיים חדשים בעולם של מרחבים כחולים. האומן הבריטי ג'ייסון דקייר טיילור (Jason deCaires Taylor) הקים בשנת 2006 את המוזיאון התת-ימי הראשון מסוגו בעולם אל מול חופי גרנדה שבקאריביים, שלימים נבחר ע"י נשיונאל ג'יאוגרפיק לאחד מ-25 פלאי העולם. כעת, טיילור משיק את המוזיאון החדש לאומנות בים האטלנטי. המוזיאון התת-ימי בלנזארוטה שבאיים הקנאריים יפתח לאדם ולדגה ב-26 בפברואר 2016.

בגלריית האומנות של Museo Atlantico ובעומק של 14 מטרים מתחת לפני הים, יוצגו 300 פסלים ופרויקט נוסף גם של גן בוטאני. דמויות הפסלים במימדי אנוש אמיתיים הוטבעו ומוקמו על קרקעית הים על ידי צוותי צוללנים. בנוסף למטרה שביצירת בית גידול לדגה, המוזיאון התת-ימי מבקש להעלות למודעות את בעיית ההגירה, ההתחממות הגלובלית, השינויים האקלימיים והשמירה על מקורות הטבע.

אחת מהיצירות שמוצגות במוזיאון האטלנטי היא "הרוביקון" (The Rubicon) שמונה כ-40 פסלי אנשים שהולכים אל עבר שער כשעיניהם עצומות - יצירה שמסמלת את העיוורון של האנושות ככל הנוגע להתמודדה עם הנושאים הסביבתיים. ביצירה אחרת, "הרפסודה של למפדוזה" (The Raft Of Lampedusa) מוצגת בעיית ההגירה מאפריקה שבה נראים גברים, נשים וילדים ישובים בסירה שטבעה. מוזיאון אטלנטיקו ייפתח לציבור הרחב ולדגה  החל מה-26 בינואר 2016.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים