ווידאו
ווידאותרבות ← האמיצים: אלו הם מצילי החיים של פוארטו אסקונדידו

האמיצים: אלו הם מצילי החיים של פוארטו אסקונדידו

מאת יואב נקש אוקטובר 21, 2015

את עוצמת הגל של פוארטו אסקונדידו אפשר להשוות לגלים שבהוואי ולא בכדי הוא נקרא "הפייפ-ליין המקסיקני". ההבדל היחיד בין השניים הוא שהגל המצונרר של מקסיקו נשבר על קרקעית רדודה של חול והזרמים בו הם מאוד חזקים ובלתי צפויים. על כתפי המצילים של פוארטו אחריות כבדה ביותר. הם אלו שצופים מהחוף ומאתרים את הגולשים שנמצאים במצוקה. בתנאי ים גבוהים כמו זה שפקד אותם בחודש מאי, המצילים נמצאים בחוד החנית ובשל כך הם מחוייבים לקחת את תפקידם בכל מידת הרצינות והגבורה.

שבירת הגל על החוף של זיקאטלה הוא מהחזקים והאיכותיים בעולם ובשל כך פוארטו נחשב לספוט נחשק ביותר עבור גולשי הגלים. את מצילי החיים (The Salvavidas) המקומיים מוביל המציל קפטן גודו (Captain Godo ) שעורך סדנאות, הדרכות ואימונים לצוותו ומכין אותם לרגעים האמיתיים שבהם יצטרכו להציל חיי אחרים. בסרטון הבא אנו זוכים להצצה נדירה לאלו שמשקיפים אל הגלים הענקיים ושדואגים שהגלישה בפוארטו תהיה בטוחה לכלל הרוחצים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים