ווידאו
ווידאוקצרים ← מתח מגבוה: הבחורה האוסטרלית הזו הייתה 'ככה' קרובה למכה מהברק

מתח מגבוה: הבחורה האוסטרלית הזו הייתה 'ככה' קרובה למכה מהברק

מאת יואב נקש פבואר 18, 2016

אומרים שהסיכויים להפגע ממכת ברק הם אחד ל-12,000 והסיכוי להפגע פעמיים בחיים הוא 1 ל-9 מיליון - שזה יותר מהסיכוי לזכות בלוטו. הזוג הבא בסידני היה קרוב מאוד להיות חלק מהמספרים הסטטיסטיים אך למזלה הרב של הבחורה, היא זכתה לחיות עוד יום בחייה. הקליפ שלעיל הוא מבהיל ומפחיד ברמה של צעקה אבל לא פחות מכך הוא מהווה תזכורת לכוחו של הטבע ועד כמה שאנו צריכים לנהוג במשנה זהירות במצב שהוא מחליט לחשמל ת'אוויר. על הדרכים בכדי להמנע ממכת ברק, בהמשך הכתבה.

המקרה שלעיל ארע ב-01 בפברואר בחוף טמראמה (Tamarama) בסידני. בני הזוג טיילו להנאתם על הסלעים במזג אוויר סגרירי ובעוד שהגבר מצלם את חברתו נהנית מהנוף, מפתיע הבזק בוהק של ברק שפוגע במרחק זעום ממנה וגורם לרעש נפץ מבהיל וחזק. במזל רב הבחורה לא נפגעה אבל תגובתו ההיסטרית של החבר היא פשוט פרייסלס!

המספרים הסטטיסטיים אינם מרנינים. 24,000 איש מקפחים את חייהם ממכות ברק מידי שנה ו-240,000 מתחשמלים ונפגעים בצורה כזו או אחרת בכל רחבי העולם. בשביל שלא תמצאו את עצמכם כחלק מהסטטיסטיקה לפניכם כמה דרכים להמנע מהחשמל הסטטי:

  1. אם תחזית מזג האוויר צופה סופות ברקים, דחו את תוכניות הטיול שלכם במרחבים פתוחים.
  2. במידה ושמעתם רעם אז אתם קרובים מאוד גם לברקים. על כן, וברגע ששמעתם רעמים, הכנסו למחסה מקורה.
  3. יש יותר סיכוי שברק יפגע במכוניתכם אבל אתם תהיו בטוחים יותר אם תשארו בתוכו ולא בחוץ (למעט רכבים עם גגות פתוחים או קלנועים). במידה ואתם ברכב דאגו שחלונות הרכב סגורים. אל תגעו במתכת בתוך הרכב, מסגרת המתכת תוביל הורקה של פגיעת ברק. ודרך אגב, צמיגי המכונית או סוליות הנעלים אינם מספקים הגנה מפגיעת ברק.
  4. המנעו ממחסה תחת עץ מבודד, הברק מחפש את המקום הגבוה ביותר בשטח חשוף.
  5. המנעו מנגיעה בקירות בטון או רצפת בטון כי מרביתם מכילים חוטי חשמל מוליכים.
  6. אל תעשו שימוש בטלפון עם כבל כי גם הוא מוליך חשמל. במידה ואתם צריכים להתקשר השתמשו בטלפון נייד או סלולארי.
  7. ברקים יכולים לעבור דרך צנרת, אז שמרו מרחק מכיורים או שירותים.
  8. וכמובן המנעו משהייה בכל מעיין, אגם או ים. בעת סופת ברקים צאו מהמים והכנסו למחסה מקורה.
שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים