ווידאו
ווידאוגלישה ← הגולש הספרדי הזה איבד את מאור עיניו אך זה לא מנע ממנו להמשיך לגלוש ולהדריך

הגולש הספרדי הזה איבד את מאור עיניו אך זה לא מנע ממנו להמשיך לגלוש ולהדריך

מאת יואב נקש נובמבר 15, 2017

יש אנשים עם סיפורי חיים שפשוט מעניקים פרספקטיבה אחרת לצרות אחרים. אייטור פרנצנה (Aitor Francesena) הוא גולש מוכר וידוע בספרד. במשך כל חייו הוא נאבק במחלת הגלאוקומה שאיימה על מאור עיניו עד אשר בגיל 14 הוא נעשה עיוור בעינו הימנית. שנים אחר כך, בתאונה במהלך הספורט שאותו הוא כל כך אוהב, הוא איבד את המאור בעינו השניה ונותר סומא לחלוטין.

על אף המגבלה המשמעותית בחייו אייטור לא וויתר על התשוקה לגלישה וחזר לתפוס גלים. גם מבלי לראות דבר, הוא גולש על הגלים, עולה לביצועים ונשאר מחובר לים ולגלישה גם על היבשה בהדרכת גולשים. אייטור הוא מנטור לא רק לגלישה אלא גם ובעיקר לדרך חיים: להתמודד עם המכשולים ולעולם לא לוותר על נקודת האור בחיים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים