ווידאו
ווידאוטבע וחי ← שכרון יבשתי: התעבות העננים הזו תגרום לכם להרגיש מתחת לגלים

שכרון יבשתי: התעבות העננים הזו תגרום לכם להרגיש מתחת לגלים

מאת יואב נקש אפריל 16, 2017

גלים נמצאים בכל מקום ולא רק בים הגדול - תנועת אנרגיה שנעה במים וגם בשמים - ומכיון שהעולם שלנו מופלא וקסום, הוא יכול להתל בקלות רבה על המוח האנושי ולשנות תפיסת המציאות. אשליה אופטית יכולה להביא לאיבוד רגעי של חוש ההתמצאות ולגרום לאדם לחשוב שגם בעומדו על היבשה הוא נמצא עמוק בתוך הים. שכרון המעמקים היבשתי הזה מתבטא בצורה יוצאת מן הכלל בווידיאו שלעיל ובו מתועדת התעבות עננים ותנועתם שנראית כאילו ואנו מסתכלים על שבירת גלי הים מלמטה.

ענן זה המתהווה בגובה יחסית נמוך מהקרקע נקרא בשפה המדעית אנדולטוס אפרטוס (undulatus aperatus). התופעה המעוננת והגלית נגרמת כתוצאה מהתעבות עננים שאינם אחידים בעוביים אשר נישאים עם הרוח בחזית סוערת במיוחד. השילוב של כלל המאפיינים המטאורולוגים הם שגורמים לאפקטים המיוחדים ולאשליה האופטית הנוזלית-גלית. איזה טבע מדהים!

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים