ווידאו
ווידאוטבע וחי ← צפו: כריש מגיח מהמים בקפיצה כמו טיל שנורה מתוך הים

צפו: כריש מגיח מהמים בקפיצה כמו טיל שנורה מתוך הים

מאת יואב נקש אוגוסט 22, 2015

זה כבר ידוע לכל שלכרישים הלבנים בדרום אפריקה יש דפוסי התנהגות מוזרים. עוד הרבה לפני המפגש של מיק פאנינג עם אחד הלוקאלים תועדו כמה כרישים אחרים שהפגינו התנהגות חריגה ומסקרנת גם כן. התיעוד הבא מגיע אלינו היישר ממוסל ביי (Mossel Bay) בכף הדרומי - במקום שבו כרישים שנורים מהים כמו טיל הם אינם מחזה כה נדיר.

לחוקרי העמלצים יש מספר תיאוריות שמסבירות התנהגות חריגה זו שבחלקה נובעת מהפגנת הכוח של זכר האלפא וביסוס מעמדו בטריטוריה שבה הוא שולט. החוקרים גילו שכאשר ישנו טרף כלשהו במים, הכרישים הקטנים בורחים ברגע שהכריש הגדול מגיע לאזור.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים