ווידאו

ארזו לבד: הזמן טס אל העתיד עם הג'טמנים המופלאים

מאת יואב נקש נובמבר 17, 2015

לא ירחק היום שבו אתם תמריאו אל על ותעופו בעצמכם לארץ נכר - ונדמה שהיום הזה קרוב מתמיד כי אם תרימו את הראש תראו אותו חולף כמו טיל מעליכם. מאז האחים רייט, האדם הצליח לעוף גבוה ורחוק עם אווירונים וחלליות אבל החלום תמיד נשאר אותו חלום, לעוף כמו הציפור. ומכיוון שאין זה אפשרי לעוף בכוחות עצמו ולשקשק בידיו כמו כנפי הציפור, עם חליפת הכנפיים (Wingsuit) הצליח האדם לרחף קצת ולא ליפול כמו אבן מהשמים. אך האדם לא הסתפק בזה והמציא את חליפת הכנפיים עם מנוע הג'ט ומשם חברים, זה הרי ברור, שהשמים הם כבר לא ממש גבול.

הגבולות נמתחים ונשברים, האדם חולם והפיתוח הטכנולוגי מגשים. הקליפ הבא הוא בדיוק הדבר שלא הייתם מצפים לראות דרך חלון המושב במטוס אבל במידה והייתם עדים לו לבטח הייתם נותרים עם פיות פעורים עד הנחיתה. חמושים בחליפות טיסה, הג'טמנים איב רוסי (Yves Rossy) ווינס רפט (Vince Reffet) טסים בטיל מעל דובאי ולצד מטוס איירבאס A380 של חברת התעופה הלאומית Emerates השייכת לנסיכות העשירה של המפרץ. הפלא ההנדסי של המטוס הגדול ביותר בעולם לצד הפלא ההנדסי של מטוסי סילון אנושיים, מעיף את הדמיון למחוזות רחוקים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים