ווידאו

גל ואגדה: ג'פריס ביי מגלה את טום קארן - שנת 1992

מאת יואב נקש אפריל 02, 2015

מעטים האנשים שהופכים במהלך חייהם לאגדות וששמם הופך לאיקונה אלמותית. טום קארן (Tom Curren) אלוף העולם בגלישה 3 פעמים הוא דוגמא לאחד שכזה. טום זכה לתהילת עולם בענף הגלישה בזכות סגנון ה-Power Surfing והפך להשראה ומודל לחיקוי בעבור דורות רבים של גולשים ברחבי העולם. קארן שגדל בקליפורניה ועבר לצרפת חי את חייו בפשטות והרחק מאור הזרקורים - קטעי התיעוד שלו בהם הוא גולש להנאתו (Free Surfing) הם נדירים אך מופלאים.

אם גם אתם נמנים על אותם מאות אלפי המעריצים של טום קארן אז הסרטון הבא מיועד עבורכם. הצלם סוני מילר (Sonny Miller) מספר על הטיול הראשון בחייו שעשה טום קארן לג'פריס ביי (Jeffrey’s Bay) בדרום אפריקה בשנת 1992, ועל הגל הראשון שתפס באותו היום - גל שהונצח בעדשת מצלמתו והיה לתיעוד נדיר של קארן על כל תפארתו.

הסגנון של קארן הוא אחד הדברים שכל גולש צריך ללמוד, זהו הבסיס היצוק של הגלישה: ה-Flow (זרימה) על הגל, הבוטום טורן החד, הכניסה לצינורות, משיכת הזנב החזקה בביצוע על הליפ... זהו הפאוור סרפינג האמיתי! בקליפ הבא נראה קארן עושה את כל זה על גל אחד ארוך בכמה סקשנים מושלמים ועם גלשן שעליו גלש לראשונה בחיים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים