ווידאו
ווידאוטבע וחי ← מגע של אהבה: קבוצת תיירים זוכה ללטף לוויתן ואת גורה

מגע של אהבה: קבוצת תיירים זוכה ללטף לוויתן ואת גורה

מאת יואב נקש אוגוסט 08, 2015

היצורים המלכותיים של הים הם כה מרשימים כשאנו צופים בהם דרך מסך אז תתארו לעצמכם כיצד זה נראה כשרואים אותם בלייב. בתום עונת הקיץ, הלוויתנים האפורים עושים את דרכם מהחוג הארקטי שבו הם ניזונים אל עבר Baja קליפורניה - המקום שבו הם מזדווגים ומולידים צאצאים. כשהם מגיעים למפרץ מקסיקו בעונת הסתיו הם מבלים עם הגורים בקרבה למפלס הים ומכירים להם עולם. לצפות בלוויתנים זהו מחזה שגרתי אבל כשהלוויתנים ניגשים אל התיירים ויוצרים אינטראקציה שמתירה להם לגעת בהם וללטף את ראשם, זו כבר חוויה נדירה ששמורה למעטים ברי מזל.

במקרה המתועד הבא הלוויתן האפור ממין נקבה בחרה להגיד שלום להולכים על שניים להציג את הגור שלה לפניהם. בהזדמנות של פעם בחיים, התיירים ברי המזל הושיטו את ידיהם וליטפו את ראשם של האם והגור הקטן שלה. מקרה מיוחד זה שתועד ממצלמת רחף ומתוך הים בתחילת חודש פברואר, מוכיח שיצורים שחיים בטבע הם נינוחים הרבה יותר וסובלניים לאדם. לראות אותם בטבע זה משהו מיוחד אבל ללטף אותם זו זכות גדולה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים