ווידאו

הצילו תיירים מטביעה והצחיקו את המראיינים

מאת יואב נקש נובמבר 05, 2014

הים מצחיק אז צוחקים: שני גולשים אוסטרלים הצילו תיירים מטביעה והתראיינו לתקשורת המקומית. עד כאן הכל טוב ורציני... אלא שהראיון התקדם לכיוון אחר וקצת יותר קליל. בערוץ הטלוויזיה לא ציפו שהשניים יהיו כאלו אדישים לפרסום שקיבלו ובמהלך הראיון התגלגלו המראיינים מצחוק.

הצלה מטביעה זה נושא רציני. הרבה מעבר למצווה הגדולה שבהצלת חיי אדם אי אפשר להקל ראש בהקרבה שעושה אדם אחד בעבור אדם זר. הטריגר של ההצלה מטביעה מובנה ב-DNA של אנשי הים וברגע שאדם כלשהו נמצא במצוקה הגולש תמיד יהיה זה שיתגייס לעזרה. האנשים שאינם מבקרים הרבה בים, מפחדים מהגלים או שאינם גולשים, רואים בגולשים המצילים מטביעה גיבורים - ובצדק. אלא שמבחינת הגולשים הם אינם מתרגשים ושמרים על ארשת ענווה. הגולשים מבינים את ייעודם, מקבלים בהבנה את האחריות שיש להם במעין הסכם דמים בינם לבין הים - הם, אותם הגולשים הם בדיוק כמו שני האוסטרלים בכתבה - שלא מבינים כל כך מה כל הטררם סביבם.

שני החברים אנגוס מקניקול וניק צ'ארלמרס גלשו בחוף קירה המפורסם שבגולד קואסט האוסטרלי. שני הגולשים המזוקנים-היפסטרים הבחינו בזוג תיירים צרפתי שנמצא בסכנת טביעה. אנגוס חתר אל אחד מהם עם הגלשן וחברו ניק קפץ מהסלעים בחירוף נפש. תגובתם המהירה, האמיצה והנחושה הפכה אותם לגיבורי היום והשניים זכו להתראיין על כך בטלוויזיה המקומית. המראיינים שציפו לנושא שיחה רציני וכבד משקל הופתעו לגלות שמדובר בשני חבר'ה חמודים שלא ממש מתרגשים מהחשיפה. כשתשובותיהם לשאלות היו הברות לקוניות קצרות והסבר מופשט לסיבת ההצלה (כי זו הייתה בחורה... צרפתייה) המראיינים השתחררו מההארשת הרצינית שלהם ונכנסו למוד של צחוק :)

הסרטון הזה הוא אחלה כי הוא משלב בין שני העולמות של הגולשים: הרציני וזה החפפיניקי. הגולשים מופיעים כפי שהם ובדמותם האמיתית ללא כל מניירות ומסכות: אמיתיים בעזרה המיידית שהעניקו לאנשים שהיו בסכנת טביעה ואמיתיים בתגובתם הכנה והצנועה כשהם ניסו לשתף פעולה עם שאלות המראיינים בתקשורת. מצחיק, חביב אבל הכי חשוב זו הסיבה שהם התראיינו.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים