ווידאו
ווידאוגלישה ← ליירד האמילטון מרחף על הגלים של רגלן בניו זילנד

ליירד האמילטון מרחף על הגלים של רגלן בניו זילנד

מאת יואב נקש מרץ 02, 2015

תחרות איש הים האולטימטיבי (The Ultimate Waterman) בניו זילנד טרם החלה אבל אנחנו חושבים שיש לנו מועמד מוביל שאותו כבר אפשר להכתיר. ליירד האמילטון מהוואי הוא גולש נועז, פורץ דרך בכל כך הרבה תחומים בענף הגלישה וכישרוני עם כל דבר שמונח על רגליו. בביקורו ברגלן (Raglan) ניו-זילנד הוא ניצל סוול ענק לריחוף על גלשן הסנפיר (foilboard).

אולי בשביל להעניק הזדמנות לאחרים, ליירד האמילטון לא יתחרה באולטימייט ווטרמן בין התאריכים 14-21 במרץ 2015 - תחרות המוזמנים שבה יתחרו 8 גולשים בשישה תחומים שונים בגלישה על פני שמונה ימים. לליירד שמורה זכות הראשונים בתכנון האירוע והוא בין מארגניה הראשיים. ליירד מכיר את המערכת הפרסומית כמו שהוא מכיר את גלי הים, ובשביל לעשות באז ולהסיט את מבט העולם לקצה השני בדרום הירוק של האוקיאנוס שקט, מישהו צריך לתפוס כמה גלי ענק... על גלשן סנפירית.

הרחפן האנושי: האמילטון מהוואי, מרחף על הגל המושלם של רגלן בארץ "הענן הלבן הארוך".

האמילטון הוא חלוץ גלישת ה- Foilboarding- גלשן שאליו מחובר מוט אנכי עם סנפיר שבמהירות התנועה על הגל, הגלשן מתרומם ונע בריחוף מעל פני המים. הוא ריחף עם להבי הסנפירים מעל גלי הענק של ג'ואס ועושה זאת גם כיום בספוט המושלם של רגלן בניו-זילנד. הסוות שקיבל את פניו היה גבוה במימדיו אבל קטן על המאסטר מהוואי. האמילטון גלש על הגלים באומנות, כשהוא עושה חיתוכים מלאים על הגל (Cutback) וגולש בשלמות ובמהירות על מוט עם גלשן.

האמילטון, השגריר של האירוע בניו-זילנד, אומר שתחרות "איש הים האולטימטיבי תהיה צנועה אבל תכליתית. מאוד מאתגרת וקשה. היכולת להצטיין בתחומים רבים של גלישה יובילו בסופו של דבר להכתרתו של האתלט הטוב ביותר בעולם." האמילטון ילווה את התחרות במבט מקרוב ויעניק ייעוץ ותמיכה למארגנים ולמתחרים: דני צ'ינג (Danny Ching), מארק וויסר (Mark Visser), מנואה דרולט (Manoa Drollet), ג'ורג'  קרונסטיד (Georges Cronsteadt), קאי לני (Kai Lenny), קונור בקסטר (Connor Baxter), קאלה אלכסנדרה (Kala Alexandra), ודניאל קרפואה (Daniel Kereopa).

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים