ווידאו

לראות ולהאמין: הסקייטבורדר המעולה הזה הוא עיוור

מאת יואב נקש דצמבר 29, 2016

מרסלו לוסארדי (Marcelo Lusardi) רכב על סקייטבורד במשך 11 שנה עד אשר מחלה ניוונית החשיכה את עולמו ונטלה את מאור עיניו. זה היה רק לפני שנה כשהיה בן 19 בלבד. למרבה התדהמה ועל אף המגבלה, הבחור מסנטיאגו דה קומפוסטלה שבספרד לא הרים את ידיו והמשיך לנסוע על הסקייטבורד. לא זאת בלבד אלא שהוא גם ממשיך לעשות תרגילים מעוררי השראה כמו גישתו לחיים עם העיוורון.

המיני דוקו ”The Blind Rider" באורך של 13 דקות הוא סרטון שחייבים לראותו. לוסארדי מגולל את סיפורו וכיצד הוא הסתגל לשינוי הקיצוני בחייו. זאת כמובן היה בעזרת כוחות נפשיים גדולים שלו אך גם בתמיכת חבריו שליוו אותו ברגעיו הקשים וממשיכים לעודד אותו לעשות תרגילים. לוסארדי מצייר במוחו את תוואי השטח בעזרת מקל ומתכנן את התרגילים שלו בהתאם. זהו סיפור מעורר השראה של אדם שבחר להמשיך לראות גם כשזה כבר לא התאפשר.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים