ווידאו
ווידאוגלישה ← השיטור הימי האמריקאי חילץ צב ים שסביב צווארו נכרכו 26 שקים של קוקאין

השיטור הימי האמריקאי חילץ צב ים שסביב צווארו נכרכו 26 שקים של קוקאין

מאת יואב נקש דצמבר 25, 2017

במהלך 68 ימים פיטרל השיטור הימי של ארה"ב במטוס מעל הפאסיפי באיתור הברחות סמים. השלל שליקטו בפרק הזמן הזה היה אדיר (7 טונות קוקאין) אבל מבין כל ממצאיהם, הם יכולים לזקוף לעצמם הצלת חייו של צב-ים שהיה כבול לצד 300 קילוגרם קוקאין.

הפטרול המוטס התביית על כתם פסולת בים במרחק של 300 מייל מחופי מקסיקו-גוואטמלה. כשהשיטור הימי הגיע לאותה הנקודה הוא גילה 26 שקי קוקאין בשווי מוערך של 53 מיליון דולרים ובינהם צף חסר אונים צב ים חום (loggerhead). השוטרים הבחינו כי צב הים נמצא בסכנת חיים - החבל שקשר את כל באלות הסם כדבוקה התלפף סביב צווארו בחוזקה. צוות החילוץ מיהר לחתוך את החבל ושחררו לחופשי. לא ידוע כמה זמן היה צב הים במצב זה והאם היה זה אקט מכוון של מבריחי הסמים שקיוו כי הצב יגרור את הסחורה לחוף מבטחים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים