ווידאו
ווידאוגלישה ← אם כל הגלים: הוגו ואו גלש על מפלצת ענקית בנזארה

אם כל הגלים: הוגו ואו גלש על מפלצת ענקית בנזארה

מאת יואב נקש ינואר 20, 2018

מי שמכיר את נזארה ואת מצוקיו התמירים יודע היטב שמזווית הצילום והר המים שנראה כאילו עומד להשבר מעל למגדלור האדמוני, הרי שמדובר בגל עצום מימדים שכמותו לא נראה כבר מאז גארת' מקנאמרה קעקע את שיאו ב-2011. קרני השמש בזווית חדה וצילו של הר המים האימתני מקשה על הראיה ועד כמה שקשה להאמין, היה מי שתפס את הגל הענק ושמו הוא הוגו ואו (Hugo Vau).

הגולש הפורטוגלי מהאיים האזוריים, תפס את הגל העצום הזה ב-17 בינואר 2018. יש המשערים כי גובהו של הגל שבר את שיאו של מקנמארה בלמעלה מ-10 מטרים ונאמד בכ-35 מטרים (115 פיט)! הוגו ואו ככל הנראה גלש על אם כל הגלים המכונה "Big Mama" והגבוה ביותר שעליו גלשו אי פעם (עדיין לא באופן רשמי).

גם ביום שלמחרת היה ענק. סבסטיאן סטודטנר וחברים מטפסים גבוה ב-18.01.2018

"הגל שתפסתי היה ענק וגולשים שמכירים את פראיה דו נורטה אמרו לי שזה היה הגל הגבוה ביותר שהם אי פעם ראו שמישהו גולש עליו", אומר ואו. "אני גאה בכך מאוד אבל הגובה ממש לא משנה כרגע. לצערי אין עדיין שיטה מדעית לאומדן והמדידה נעשית כרגע רק על פי גובהו של הגולש בהשוואה לגובה הגל מבסיסו. בסופו של יום הדבר החשוב מכל זה להכנס למים ולהינות".

הגל של הוגו ואו נכנס לקטגוריית "Ride of the Year" של טקס פרסי ה-XXL של ה-WSL ובשלב מאוחר יותר יצטרך לקבל אישורו הרשמי של שיאי גינס.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים