ווידאו
ווידאוטבע וחי ← צפו ברגע המטורף שבו צוללן מצא את עצמו בפיו של לוויתן

צפו ברגע המטורף שבו צוללן מצא את עצמו בפיו של לוויתן

מאת יואב נקש מרץ 19, 2019

שמו לא יונה וככל הנראה הוא גם לא נביא, אבל לריינר שימפ יש מן המשותף עם הדמות התנכית. כמעט. ב-15 שנותיו כחוקר היונקים הוא לרוב מתצפת עליהם מן הצד, אלא שבפברואר האחרון הוא זכה לראות אחד מהם ממש מקרוב - בתוך פיו הענק של לוויתן ממין "בריד".

הצוללן הגרמני בן ה-51 יצא לצלם עם צותו להקות סרדינים בחופי דרום אמריקה, דגים שמושכים אליהם מגוון רב של חיות ים רעבים כגון פינגוינים, כלבי ים, דולפינים כרישים וגם לוויתנים. במרחק של 25 מייל מהחוף הצוות הבחין בלהק גדול של סרדינים והחליט לצלמו מקרוב אבל כשריינר קפץ למים הוא לא תיאר לעצמו שישנה אפשרות שהוא יהיה סוג של סרדין בעצמו.

"ניסיתי לצלם דרך מעגל הסרדינים ולפתע הרגשתי בלחץ מוזר על הירכיים שלי. באופן מיידי ידעתי שאני נמצא בתוך לוע של לוויתן", סיפר שייפר. "אין זמן לפחד בסיטואציה שכזו והאינסטינקטים נכנסים לפעולה". במחשבה כי הלוויתן יאחוז בו ויצלול איתו לעומק, שייפר לקח הרבה אויר לריאותיו והתכונן לבאות. במזל רב, הלוויתן הבחין בטעות שעשה ושחרר את שייפר במהירות רבה וללא פגע.

חברי הצוות שהיו איתו במים היו בהלם מוחלט כשזה קרה אבל זה לא מנע מחברו שהיה על הסירה ללחוץ על המצלמה ולתעד את המאורע. "ברגע שריינר נע לעבר מעגל הסרדינים לפתע משהו במים השתנה ומיד ידעתי שמשהו הולך לקרות", מספר עמיתו טופרצר. "אז החזקתי את המצלמה ביציבות רבה ולפתע דולפיינים החלו להגיע מכל עבר ומיד אח"כ הלוויתן תפס אותו בפיו".

לוויתנים באשר הם, וגם הלוייתן המדובר, הם יצורים מאוד עדינים שאינם רעבים לבשר אדם ועל כן היה מדובר פה בטעות תמימה. בעת שפיו של הלוויתן היה פעור לקראת שאיבת הסרדינים לפיו, שייפר ככל הנראה הוסתר מטווח ראייתו ובגלל שעיניו ממוקמות בצידי ראשו הוא לא היה יכול לראותו.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים