ווידאו
ווידאוטבע וחי ← בא באלוגה: צפו בלויתן החמוד מחזיר לקייאקיסט את המצלמה שנפלה לו לקרקעית

בא באלוגה: צפו בלויתן החמוד מחזיר לקייאקיסט את המצלמה שנפלה לו לקרקעית

מאת יואב נקש אוקטובר 14, 2019

טוב, זה ממש מתוק. קייאקיסט נורווגי זכה לביקור מפתיע של לוויתן מסוג באלוגה. הלויתן החמוד התקרב אליו עד כדי מרחק ליטוף וכשהקייאקיסט שמט מידיו את מצלמת הגו-פרו הבלאוגה צלל והשיב לו אותה (ואי אפשר להתעלם מהלכלוך שנראה על קרקעית הים).

בסופו של קטע הוידיאו נראה הבאלוגה כשהוא פוער את פיו ומצפה, כביכול, לאיזושהי תמורה עבור עבודתו. כאן עולה השאלה האם מדובר בעוד לוויתן שהיה נתון לחסדי בני אדם או עוד תוצר של ניסיונות אילוף מבית הצי הרוסי כמו האחד שנצפה באפריל 2019 בחופי האמרפסט כשהוא לבוש ברתמה שעליה כתוב "ציוד של סנט פיטרסבורג" (ראו וידיאו בהמשך) או שבעצם מדובר באותו האחד? שאלה נוספת שקשורה להיותו מבוית היא האם הלויתן היה רעב? האם הוא שוחרר משבי ואינו יודע ללקט אוכל בכוחות עצמו? עד כמה שקטע הוידיאו הבא תמים למראה אנו חושבים שזה מציג מציאות קצת מטרידה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים